İyilik Dolu Adımlar KAÇUV 2. Aile Evi için Atılıyor

 

 

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı (KAÇUV), 12 Kasım`da yapılacak İstanbul Maratonu`nda her yaştan gönüllü ile birlikte iyilik peşinde koşmaya hazırlanıyor. İlkini 2012’de kurdukları Aile Evi’nin ikincisi için kolları sıvayan KAÇUV, 40 STK ile birlikte Adım Adım Yardımseverlik Koşusu’nda yer alarak, topladığı bağışlarla kanserli çocuklara umut olmayı ve ikinci Aile Evi`ni hayata geçirmeyi hedefliyor.

 

2000 yılında maddi sorunları nedeniyle kanser tedavileri aksama riski taşıyan çocuklar ve ailelerine destek sağlamak amacıyla kurulan KAÇUV, bu yıl 12 Kasım’da yapılacak 39. İstanbul Maratonu’nda adımlarını yine iyilik için atıyor. İstanbul Maratonu kapsamında ikinci Aile Evi’ni hayata geçirmek için Adım Adım oluşumu içerisinde yer alan KAÇUV, İyilik Peşinde koşmak için kendi takımını kuran kurumlar ya da bireyler ile bağış toplayarak, kanser tedavisi gören çocuklara ve ailelerine umut olmayı hedefliyor. Maratona katılacak kurumsal takımlar ise şöyle; Borusan, TOFAŞ, Sun Chemical Turkey, Arkas Holding, Rönesans Holding, Philips Türkiye, Shell, DeFacto, İşNet U.n. Ro-Ro, Zorlu, TEVA, Santa Farma, Final Okulları, BimSa Smol, Adore Oyuncak, Garanti Factoring, Technogym Turkey, USLA Akademi, Orzax, Mapfre Sigorta, Gayrettepe Rotarakt ve Frankie.

Her Adım Bir Destek, Her Destek Bir Umut!

Adım Adım’ın vakıflar için bağış toplanmasını sağlayan İPK sisteminde bulunan koşucu profilleri üzerinden toplanan bağışlar, KAÇUV ile tedavi görmekte olan çocuklar ve ailelerinin yarınlarını oluşturuyor. Geçtiğimiz yıl maratonda 22 kurumsal takım, 500 kurumsal koşucu ile 7710 bağışçı sayısına ulaşan KAÇUV, toplanan 721.988 TL bağış ile Aile Evi’ndeki çocukların ve ailelerinin bir yıl boyunca tüm ihtiyaçlarını karşıladı. Bağışlar ile ilgili detaylı bilgi için https://ipk.adimadim.org/project/index?id=6841 adresi ziyaret edilebilir.

KAÇUV Aile Evlerinin İkincisi de Yolda!

KAÇUV Aile Evi, kanser tedavisi için bütün düzenlerini bırakarak İstanbul’a gelen ancak ebeveynlerinin maddi sıkıntıları nedeniyle tedavileri aksama riski taşıyan çocuklar ve ailelerine konaklama, hijyen, gıda ve psikososyal destek imkanları sunan bir merkez olma özelliği taşıyor. Kanser tedavisi gören çocuk sayısının her yıl artması ve buna bağlı olarak tedavi için İstanbul’a gelen aile sayısının da artması üzerine harekete geçen KAÇUV, ilkini 2012 yılında kurduğu Aile Evi’nin ikincisini kurmayı hedefliyor. 39. İstanbul Maratonu’nda, Adım Adım Yardım Severlik Koşusu kapsamında KAÇUV için koşan ya da bağış yapan herkes, KAÇUV’un ikinci Aile Evi’ni hayata geçirmesine destek oluyor ve Aile Evi’nde tedavileri süresince konaklayan her bir çocuğun umudu oluyor.

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı Hakkında:

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı, 2000 yılında İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hematoloji Onkoloji Servisi`nde çocukları tedavi görmekte olan aileler ile hekimlerinin bir araya gelmeleriyle kuruldu. Vakfın temel amacı; Maddi sorunları nedeniyle tedavileri aksama riski taşıyan çocukların tedavilerinin sürekliliğini sağlamaktır. Ayrıca kanser ile mücadelede önemli bir gereksinim olan psikolojik destek ve çocuk psikolojisine uygun tedavi ortamının yaratılması vakfın öncelikli hedefleri arasında yer alır.

 

 


 

Eklenme Tarihi: 12:14 07-11-2017
Çocuk kanser hastalık proje eğitim