Türkiye Özel Okullar Derneği'nin TEOG Açıklaması

Türkiye Özel Okullar Derneği (TÖZOK) Yönetim Kurulu Başkanı Nurullah Dal, derneklerinin Milli Eğitim Bakanlığı`yla görüştüğünü belirterek, "Bakanlığın sisteminde özel okullara kayıt yapan öğrencilerin, bu okullarda kayıtlı olarak gözüktüğü belirtti.

Yapılan açıklamada; 

Türk ve yabancı özel okulların hazırlık veya 9.sınıflarına kayıt yaptıran öğrencilerin; 30 Haziran – 13 Temmuz 2017 tarihlerinde kesin kayıtları yapıldığı halde,  yayınlanan sonuç belgelerinin "Açıklama" kısmında; “Herhangi bir okula yerleştirilmedikleri ve verilen süre zarfında kayıtları yapılmazsa açık liseye yerleşecekleri” şeklinde bir ifadenin bulunması tedirginliğe sebebiyet vermiştir.

Bilindiği gibi özel okullar, 30 Haziran - 13 Temmuz 2017 tarihleri arasında kayıtlarını "ön kayıt" olarak almış olup, bu kayıtlar Milli Eğitim Bakanlığı’nın sistemi doğrultusunda 14 Ağustos 2017 tarihi itibariyle kesin kayda dönüştürülecektir.    

Türkiye Özel Okullar Derneği’nin, konuyla ilgili Bakanlıkla yaptığı görüşmede, Bakanlığın sisteminde özel okullara kayıt yapan öğrencilerin, bu okullarda kayıtlı olarak gözüktüğü belirtilmiştir.

Dolayısıyla özel okullara kayıt yaptıran öğrenci ve velilerin tedirgin olacağı bir durum söz konusu değildir.

denildi. 

 Nurullah DAL

Yönetim Kurulu Başkanı


 

Eklenme Tarihi: 00:42 09-08-2017
Türkiye Özel Okullar Derneği eğitim TEOG sınav Yerleştirme