Çocuklar ve Gençler İçin Yaz Atölyeleri

 

Pera Eğitim, Çiftdüşün: Çiftgörü ve José Sancho sergileri kapsamında sanat dolu, birbirinden farklı ve eğlenceli atölyelere yaz tatilinde de devam ediyor. 4-16 Temmuz 2017 tarihleri arasında düzenlenen ve üç farklı (4-6, 7-12 ve 13-17) yaş grubuna yönelik geliştirilen bu atölyelerin sonucunda çocuk ve gençlerin yarattıkları nesnelerden bir seçki Pera Eğitim Atölyesi’nde, Ağustos-Eylül ayları arasında sergilenecek!

Pera Eğitim, 4-16 Temmuz 2017 tarihleri arasında Yaz Atölyeleri kapsamında on dört farklı atölye ve üç farklı yaş grubuna özel hem keyifli hem de öğretici bir program sunuyor. Pera Müzesi’nin Çiftdüşün: Çiftgörü ve José Sancho sergilerinden esinlenen atölyeler özellikle doğa ve kitap temalarına odaklanıyor.

4-6 yaş grubu hayvanlar ve doğayla iç içe!

4-6 yaş grubuna özel düzenlenen atölyeler Kosta Rikalı sanatçı José Sancho’nun hayvanlar ve doğayla olan ilişkisini keşfe çıkarıyor; çocuklar Çiftdüşün: Çiftgörü sergisi kapsamında ise sanatçıların çarpıcı eserlerinden yola çıkarak farklı teknikleri öğrenme fırsatı bulacaklar. 4-6 yaş grubuna sunulan atölyeler şöyle: Sancho’nun Doğası, Kağıt Tabaklarla Akvaryum, Bir Daha Bak!, Fırıldak Parmaklar ve Neon Harfler ve Kat Kat Tuval.

7-12 yaş grubu çift düşünüyor!

7-12 yaş grubuna özel düzenlenen atölyeler, farklı tekniklerle kitap kapak tasarımı, yazı, çizim ve geri dönüşüm gibi konulara odaklanıyor. Çiftdüşün: Çiftgörü kapsamında Rengarenk Saatim, Nerede, Ne Olmak İstersin?, Çizgi Hikayem, Kitap Kapağımı Tasarlıyorum! ve Sihirli Mürekkep: Çin Sanatı atölyeleri gerçekleştirilirken, Rüzgar Çanları ve Bir Sürü Balık atölyeleriyle doğayı José Sancho’nun bakış açısıyla keşfe çıkıyorlar.

Sanatçı Hera Büyüktaşçıyan ile 13-17 yaş grubuna özel “Kendi Matbaanı Kur” atölyesi!

Çiftdüşün: Çiftgörü sergisinde yer alan sanatçı Hera Büyüktaşçıyan “Kendi Matbaanı Kur” atölyesiyle iki ayrı dili bir metinde birleştirmeye odaklanırken matbaalarda uygulanan basım tekniklerinin de temel mantığını öğretiyor. 4 Temmuz Salı, 5 Temmuz Çarşambave 6 Temmuz Perşembe günleri 14:00-17:00 saatleri arasında gerçekleşecek atölyelerin sonunda katılımcılar, hazırlanan harfleri kağıtlara basarak büyük bir metin ortaya çıkaracak.

Tüm atölyelere katılım bedeli kişi başı 45 TL. 10 kişilik kontenjanı bulunan atölyelerin biletleri Biletix üzerinden temin edilebiliyor. Atölye katılım ücretleri PERAkart aile sahiplerine %50 indirimli!

Detaylı bilgi ve rezervasyon için:0212 334 99 00 (4) egitim@peramuzesi.org.tr


 

Eklenme Tarihi: 15:28 19-06-2017
Pera Atölye Çocuk Genç