Öğretmen eğitmeni olmanın incelikleri bu eğitimde...

Dünyanın en köklü eğitim kurumlarından Pilgrims Teacher Tarining, Pilgrims Turkey, Middle East & Africa olarak İstanbul’da eğitimlerine devam ediyor. Pilgrims Turkey, öğretmen eğitimi kurslarını ETZ Akademi iş birliği ile İstanbul’da düzenleyecek.

Pilgrims kursları İngiltere’de düzenlenen ve her sene yüzlerce öğretmenin katıldığı kurslar. Pilgrims Turkey sayesinde İngiltere dışında düzenlenecek olan bu kurslar, İngiltere’deki kurslara katılamayan öğretmenler için kaçırılmaz bir fırsat olacak. Öğretmenler İngiltere’ye gitmek yerine İstanbul’da bu kurslara erişebilecek ve kursta öğrendiklerini öğrenciye ulaştırabilme adına yeni yollar keşfedecekler.

Radisson Blu Hotel Pera’da 13, 14, 20, 21 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek olan “How to be Teacher Trainer” kursu, anaokulu, ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite düzeylerinde eğitim veren tüm öğretmenlere hitap eden bir konsepte sahip. Tüm kurslar öğretmenlerin, öğrenme ve öğretmenliğe ilişkin yeni anlayışlar kazanmalarını amaçlıyor. “How to be a Teacher Trainer” kursu Pilgrims Teacher Training’in en deneyimli ve en iyi eğitmenlerden ünlü eğitmen Stefania Balotto tarafından İngilizce olarak verilecek ve aldığımız bilgilere göre öğretmen eğitmeni olmanın da pek çok inceliklerini barındıracak.

Daha önce 5, 6, 12, 13 Kasım 2016 tarihlerinde Pilgrims Turkey tarafından gerçekleştirilen “How to be a Teacher Trainer” kursu yoğun ilgi görmüştü. Öğretmenlerin büyük ilgi gösterdiği kursa, yurt dışından gelen yabancı öğretmenler de katılım göstermişti.

Pilgrims Öğretmen Eğitimi Kurumu

Öğrencilerini teşvik edecek ve ilham verecek bir ortam yaratmak için duyulan yoğun istek üzerine Mario Rinvolucri ve James Dixey girişimi ile 1974`te Pilgrims kuruldu.

Kurucuları geleneksel okullardaki öğretmenlerin ders kitaplarına ve yalnızca bir metoda fazla odaklandıkları gerçeğinden endişelenmiş ve öğrenciyi öğrenme sürecinin merkezine koyan ve daha hızlı bir şekilde sonuca ulaştıran bir sistem kurmuştur.

Pilgrims Öğretmen Eğitimi, İngiltere’de Kent Üniversitesi’nde 44 yılı aşkın bir süredir öğretmenlere mesleki gelişim kursları sunmaktadır. Mario Rinvolucri, Hanna Kryszewska, Sheelagh Dellar ve Paul Davis gibi isimleri bünyesinde bulunduran Pigrims, Türk eğitimcilerden Işıl Boy Ergül ve Beyza Yılmaz da eğitmen kadrosunda yer almaktadır.

Başvuru için formu doldurun lütfen...
 

Eklenme Tarihi: 13:43 19-04-2017
Pilgrims Teacher Tarining Pilgrims Turkey ETZ Akademi