ÖRAV Runatolia 2017 Maratonu’nda

Eğitimcilerin mesleki ve kişisel gelişimine destek sağlamak amacıyla faaliyet gösteren Türkiye’nin ilk ve en etkin sivil toplum kuruluşu Öğretmen Akademisi Vakfı gönüllüleri, “daha fazla eğitim” için herkesi desteğe çağırıyor!

Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV) gönüllüleri, 5 Mart Pazar günü gerçekleştirilecek Runatolia 2017 Maratonu’nda Türkiye’nin gelecek kuşaklarını yetiştiren öğretmenlere destek olmak için koşuyor. Vakıf ayrıca öğretmenlerin gelişimine katkıda bulunmak isteyen herkesi de “Yardımseverlik Koşusuna” destek olmaya çağırıyor.

Dünyanın dört bir yanından binlerce profesyonel ve amatör koşucunun buluştuğu Runatolia Maratonu her yıl Mart ayında Antalya’da düzenleniyor. Sporla turizmi birleştiren bu kapsamlı organizasyon aynı zamanda tüm dünyada yapılan maratonlarda olduğu gibi birçok sivil toplum kuruluşunun kaynak geliştirmesine de vesile oluyor. Maratonlar vasıtasıyla toplanan bağışlar pek çok kurum ya da ihtiyaç sahibi kişilere hibe ediliyor, aynı zamanda sivil toplum kuruluşlarının bilinirliğine katkı sağlıyor.

Toplanan bağışlar daha aydın yarınları hazırlayan öğretmenlere aktarılacak

Runatolia 2017 Maratonu kapsamında Öğretmen Akademisi Vakfı gönüllülerinin çağrısıyla toplanacak bağışlar, Türkiye’nin dört bir köşesindeki resmi okullarda görev yapan öğretmenlere sunulacak ücretsiz eğitimlerde kullanılacak. Eğitimler; iletişim becerileri kuvvetli, üretken, aktif öğrenme tekniklerine vakıf, eleştirel düşünebilen ve hayat boyu gelişimi önemseyen öğretmenlerin çoğalmasına katkı sağlayacak.

Türkiye’nin geleceğini yetiştirecek öğretmenlere destek olmayı isteyen gönüllüler, https://bagis.adimadim.org/bagis/?m=f&&ccid=CC16882 linkinden bağışta bulunabilir.


 

Eklenme Tarihi: 11:46 03-03-2017
ÖRAV Eğitim Öğretmen Maraton