Bu Kermesin Geliri İle Eğitimde Bir Meşale Daha Yakılacak

 

Eğitim yaklaşımının bir parçası olarak, sosyal sorumluluk bilinci yüksek bireyler yetiştirmeyi hedefleyen TED Rönesans Koleji, yeni yıl öncesi yine anlamlı bir projeyi hayata geçirdi. Okul Aile Birliği’nin katkılarıyla, tüm geliri Türk Eğitim Derneği’nin 1000 meşale kampanyası “Tam Eğitim Bursu”na ve Kardeş Okul Şirince Sekiz Eylül Ortaokulu’na aktarılacak olan bir kermes düzenlendi. Ünlü müzik grubu Pinhani de bu özel etkinlikte sahne aldı.

TED Rönesans Koleji; Öğrencilerini yaşadıkları çevre ve dünyanın sorunlarına duyarlı, sosyal sorumluluk bilinci yüksek bireyler olarak yetiştirmek hedefiyle pek çok projeye imza atıyor. Öğrenciler ve veliler, 2017 yılını karşılamaya hazırlandığımız günlerde, yine anlamlı bir etkinlikte bir araya geldi ve iki farklı amaca birden katkı sağladı.

Okul Aile Birliği’nin katkılarıyla düzenlenen yeni yıl kermesinde TED Rönesans Koleji Ailesi Engineering for Kids, Kapla, Ponart Sanat, Akıl Oyunları, Renkli Kağıtlar, müzik ve nefes atölye etkinlikleri ile katılımcılar dolu dolu bir gün geçirdi. Ziyaretçiler ayrıca kermesteki stantlarda birçok farklı ürünü alma imkânı da buldular. 

Kermes geliri eğitim meşalesi olacak 

Kermesten elde edilen tüm gelir ve bağışlar Türk Eğitim Derneği’nin 1000 meşale kampanyası doğrultusunda “Tam Eğitim Burslu” olarak okuyacak öğrencilere ve TED Rönesans Koleji’nin kardeş okul olarak bir dayanışma köprüsü kurduğu Şirince Sekiz Eylül Ortaokulu’na aktarılacak.

Bu anlamlı kermesin sürprizi ise sevilen Grup Pinhani’nin canlı performansı oldu. Renkli ve eğlenceli dakikaların yaşandığı kermes gelenekselleşen yıl sonu çekilişiyle son buldu.

 

Uluslararası Standartlarda Eğitim

Öğrencilerini sosyal sorumluluk duygusu yüksek, özgüven sahibi, donanımlı ve geleceğin lider vatandaşları olarak yetiştirme amacıyla yola çıkan TED Rönesans Koleji, dünyanın saygın kurumları ile işbirliği içerisinde özel akademik programlara eğitim müfredatında yer veriyor. 

Kolej, Kasım 2014 itibariyle "Cambridge Eğitim Programlarını Uygulama ve Değerlendirme" yetkisine sahip uluslararası okul olma statüsü kazandı. Yabancı dil eğitiminde dünyaca kabul gören bu sertifika kapsamında, eğitime öğrenciden değil öğretmenden başlanıyor. Eğitim alan öğretmenler de, öğrencilere farklı düşünme, üretici gelişim, düşünebilme yetisi, analiz becerisi, üretme, sentezleme amaçlarını da içeren eğitimler veriyor.

İngilizce dil eğitiminde Avrupa Ortak Diller Çerçeve Programı esas alınarak hazırlanmış ve TED okullarında uygulanmakta olan K12 bütünlüğündeki TED’e özgün İngilizce müfredatı uygulanıyor. Kolej, dünya çapında en çok tanınan sertifikalardan biri olan “Cambridge Uluslararası Genel Ortaöğretim Eğitimi Sertifikası’nı (IGCSE) da alarak öğrencilerine, dünyanın her yerinde yükseköğrenim kurumlarına girişte güvenilir bir kaynak sunuyor.

Aynı zamanda yurtdışındaki üniversitelerde okumak isteyen öğrencilere üniversite kabulünde avantaj sağlayan Advanced Placement (AP) Programı, hayallerindeki mesleklere ilişkin yeterlikleri kazandırmaya hizmet eden BTEC (Business and Technology Education Council) Programı ve çift diploma imkanı sunan TED-Kanada Milli Eğitim Bakanlığı Öğrenci Değişim Programı ile anasınıfından itibaren öğrencilerinin geleceklerini şekillendiriyor.

LEED Altın Sertifikalı İlk Özel Okul

Amerikan Yeşil Bina Konseyi (USGBC) tarafından geliştirilen ve dünyanın en önemli gönüllü sertifikalarından biri olan LEED Altın Sertifika’yı almaya hak kazanan ilk kolej olan TED Rönesans binası, tamamen çevreci bir yaklaşımla tasarlandı. Toplam 20.000 metrekarelik alanda 1.200 öğrenciye eğitim veren TED Rönesans Koleji, 38 milyon TL yatırımla kuruldu. Okul; kapalı spor salonu, çok amaçlı salon, sanat atölyeleri, hobi ve etkinlik alanlarını içeriyor. Yaklaşık 8.000 metrekarelik açık alanda ise 3 basketbol sahası, etkinlik alanı, oyun terası ve bahçeler bulunuyor.


 

Eklenme Tarihi: 14:38 28-12-2016