Charles Dickens’ın ‘Bir Noel Şarkısı’ yeniden basıldı.

İngiliz edebiyatının önemli yazarlarından Charles Dickens’ın ‘Bir Noel Şarkısı’ adlı kitabı İthaki Yayınları tarafından yeniden basıldı.

Victoria devrinin en iyi romancısı kabul edilen Charles Dickens’ın noel hikayesi olan ‘Bir Noel Şarkısı’ İthaki Yayınları tarafından basıldı. Yeni yıla sayılı günler kala raflardaki yerini alan kitapta, insana dair sıcak ve ürkütücü bir Noel hikâyesi niteliği taşıyan, Ebenezer Scrooge’un sıradışı hikayesi anlatılır.

Dickens, 1843 yılında kitabın ilk basımının önsözüne şunları yazmıştı: ”Bir fikrin hayaletini hayata döndürmek amacıyla bu hayaletli küçük kitabı yazmaya giriştim. Bu durum okurlarımın kendilerine, birbirlerine, mevsime ya da bana kızmasına sebep olmasın. Kitap, evlerine keyifle musallat olsun ve kimse elinden düşürmek istemesin.”

‘Bir Noel Şarkısı’nın İthaki Yayınları tarafından yapılan yeni basımının tanıtımında ise hikaye şöyle özetlenir: ”Yıllar önce hayatını kaybeden iş ortağı Marley’nin hayaleti, huysuz, cimri ve Noel ruhundan yoksun Scrooge’un evine gelir ve ona üç hayalet tarafından ziyaret edileceğini söyler. Bunlar, Geçmişin, Şimdinin ve Geleceğin hayaletleridir. Scrooge, bu üç hayaletle birlikte hayatını sonsuza dek değiştirecek bir yolculuğa çıkacaktır.”

kaynak haber: sanatkaravanı.com

 


 

Eklenme Tarihi: 13:14 27-12-2016