Darıca Mustafa Kemal İlkokulundan Anlamlı Proje

Darıca Mustafa Kemal İlkokulundan anlamlı ve farklı bir proje. Darıca halkını sosyal sorumlulıuk projeleri hakkında bilinçlendirmek ve farkındalık yaratmak adına yapılan Durağın Sesi tamamen çocuklara özgü yapılmış en yeni proje.

Okul Müdürü Suat Yapıcı`nın yaptığı açıklamada; 
Artık toplu taşıma araçlarını beklerken sıkılmayacak ve belkide otobüs giderse gitsin diyebileceğiniz bir proje. Okul Müdürü Suat YAPICI proje hakkında şunları söyledi." Okul sadece dört tarafı duvarlara örülü bir yer değildir. Okul hayata ,topluma caddeye sokağa kısacası her alana etki etmesi gereken bir yerdir. Bizde Darıca Mustafa Kemal İlkokulu olarak topluma yön gösterebilecek onu geliştirebilecek aynı zamanda da eğlendirebilecek bir proje üzerinde çalıştık. Ve şunu gördük ki Darıcamız da onlarca durak var, ve bu durakta insanlar toplu taşıma araçlarını beklerken bir zaman harcıyorlar. Bizlerde bu zamanı değerlendirebilecekleri bir proje geliştirdik. "Durağın Sesi Projesi" böyle bir düşüncenin eseri.
Projede rehberlik bölümünden değerler eğitimine ilginç bilgilerden serbest köşeye kadar bir çok alan var. Aynı zamanda okulumuzdan haberler adlı ayrı bir panomuz da var. Bu proje ile halkımızın bilinçlenmesine katkı sunarsak ne mutlu bize. Bu projede desteğini esirgemeyen öğretmen arkadaşlarıma ve velilerimize çok teşekkür ederiz." dedi.
 

 

Eklenme Tarihi: 15:18 14-12-2016