Dünyanın En İyi Matematik Sınıfı Best Math Projesinin İlk Uygulamaları Başladı

 Best Math Projesi`nin uygulamalı dersleri başladı. Doğa Okulları Lise Matematik Bölümü`nün organize ettiği Dünyanın En İyi Matematik Sınıfı Best Math projesinin ilk uygulamaları yapıldı. 

Uygulamalarda, uluslararası araştırmalarda eğitim kalitesi ile ilk sıralarda yer alan, matematikteki başarılarıyla dikkat çeken Singapur’da 2016 yaz döneminde yapılan matematik dersi gözlemlerinden ve öğretmenlerden alınan bilgilerden yararlanılacaktır. Singapur matematik derslerindeki öğretim yöntemleri kullanılacak ve sınıf, pano dizaynı, sıra düzeni, öğretmen giyimi Singapur lise sınıflarındaki gibi olacaktır. Yapılacak derslerde ilk 10 dakika Singapur ülke tanıtımı, eğitim sistemi, lise matematik dersleri hakkında bilgiler verilecek kalan 25 dakika Soyuttan Somuta, Farklı Yöntem ve Teknikler, Bireysel Hızda İlerleme, Problem Çözümü, Materyal Kullanımı, Sosyal Medya Kullanımı, Teknoloji Kullanımı, Yazılı Sınav Uygulaması başlıkları ele alınacak.

 Singapur matematik derslerindeki öğretim yöntemleri aktif bir şekilde kullanılırken sınıf, pano dizaynı, sıra düzeni de Singapur lise sınıflarındaki gibi olacak.             

 


 

Eklenme Tarihi: 11:46 29-11-2016
Matematik eğitim öğretim Uygulama