Suriyeli Girişimciler Türkiye Girişimcilik Ekosistemi ile Buluşuyor

Suriyelilerin girişimcilik becerilerini ve iş kurma süreçlerini destekleyen en kapsamlı Program İMECE’nin ilk eğitimi geçtiğimiz hafta İstanbul’da verildi. Eğitime katılanlar, 25 Kasım Cuma günü gerçekleştirilecek G3 Forum’a da katılarak, iş dünyasının önde gelen isimleri ile buluşacaklar.

Türkiye’de sayıları 3 milyona ulaşan Suriyeli mültecilerle ortak bir gelecek inşa etmek için Habitat Derneği’nin, Birleşmiş Milletler Mülteci Yüksek Komiserliği ve TOBB ile birlikte yürüttüğü İMECE Programı hayata geçirildi. 

Program kapsamında ilk eğitim, 14-19 Kasım tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirildi. Eğitime katılan Suriyeli girişimciler 25 Kasım Cuma günü düzenlenecek G3 Forum’a da katılacak. 

Suriyeli Girişimci Adayları İçin Bir İlk

Habitat Derneği, TOBB ve Publicislive ev sahipliğinde gerçekleşecek G3 Forum’a, geçtiğimiz hafta İMECE Programı kapsamında girişimcilik eğitimleri alan Suriyeliler de katılacak. G3 Forum, Suriyeli girişimci adaylarını Türkiye girişimcilik ekosistemi ile ilk kez bir araya getirecek.

Global Girişimcilik Haftası’nın en önemli etkinliklerinden biri olan ve ülkemizde altıncısı düzenlenen G3 Forum, “Girişimcilik Senin İçinde: Gözünde Büyütme” teması ile 25 Kasım Cuma günü, Suada‘da gerçekleşecek.

Her Sektörden Aday

G3 Forum’a katılacak Suriyeli girişimci adaylarının odak sektörleri arasında; enerji, teknolojik altyapı, e-ticaret, sanat, sinema-televizyon, medya ve işletme yer alıyor. 

 

Habitat Derneği Genel Koordinatörü ve İMECE Programı Direktörü Başak Saral, “Geçen hafta gerçekleştirdiğimiz, bir hafta boyunca süren İMECE Girişimcilik Kampı’nda Suriyelilerin inovasyon, yaratıcılık ve girişimciliğe ilgisinin ne kadar yüksek olduğuna şahit olduk. Kendi işlerini kurma konusunda hevesli mültecilerin, Türkiye ekonomisine değer katma amaçlarını da sık sık kendilerinden dinledik. Bu potansiyeli bir fırsat olarak değerlendirip, Türkiye’deki girişimcilik ekosistemimiz ile buluşturmanın, Suriyelilerin ekonomiye katılımını hızlandırmak açısından önemli olduğunu düşünüyoruz.” dedi. 

 


 

Eklenme Tarihi: 13:07 24-11-2016
Girişimcilik sektör suriye Mülteci