Anadolu'daki 3500 çocuk yeni ayakkabılarına kavuştu, ama ya gerisi?

Insan İletişim Derneğinin Bir Çift Mutluluk projesi sayesinde kış aylarında okula terlik ve kara lastik ile giden 3500 çocuk yeni ve sağlam ayakkabılarına kavuştu ve kelimenin tam anlamıyla mutlu oldu.

Bartın, Erzurum, Van ve Ağrı’da elden yapılan dağıtımlara Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Kıvanç Kılıçer ve Başkan Yardımcısı Seda Diren katıldı.

2015 yılında kurulan derneğin kısa adı INSAN. INSAN, finansal olarak oldukça şeffaf ve teknolojik bir altyapıya sahip. Bağış yapan herkesin izin verdiği üsrece isimlerinin ve yaptığı bağışların sitede anlık olarak görünmesi, dernek giderlerinin herkese açık olması INSAN’ı şeffaflık konusunda farklı kılıyor.

6500 ayakkabının en kısa sürede üretilmesi için gerekli fonu yaratmaya çalışan INSAN, herkesi kampanyaya destek olmaya bekliyor. Bir Çift kara dayanıklı deri ayakkabının 40 TL’ye bağışlanabildiği projeye 1 TL lik bağış bile yapılabilmekte. Bu linkten hemen destek olabilirsiniz: https://insaninternational.org/birciftmutluluk/destekol.html

INSAN’ın diğer bir projesi olan “Her Küçüğe Bir Büyük” projesi Anadolu’da eğitim, geçim ve sağlık sıkıntısı çeken 18 yaş altı çocukların hikayelerini herkesin dinlemesi için başlatılmış. İsteyen her birey sitedeki bir çocuğa anında ve online olarak destek olabiliyor. Çocukların resimleri, videoları, ihtiyaçları ve hikayeleri www.insaninternational.org dan incelenebilir. Özellikle yardıma muhtaç, engelli, açlık sınırında yoksulluk çeken çocukları tek tek evlerinde ziyaret edip çekimler yapan Kıvanç Kılıçer ve Seda Diren bu konuda gerekli izinleri almadan sitede paylaşım yapmamaya özen gösteriyorlar.

Projeye bağışta bulunan 1000’den fazla vatandaşın yaptığı bağışlar ve detayları bu linkte; http://www.insaninternational.org/index_tr.html#bolum4

2015’te hayata geçen Bir Çift Mutluluk projesinin hedefi 10.000 ilkokul 1. ,2. ve 3. sınıf öğrencisinin ayaklarını özel üretim ayakkabılar ile ısıtmak. Bu konuda oldukça titiz davranan INSAN, konu ile ilgili bir video hazırlamış. 

 


 

Eklenme Tarihi: 11:26 22-11-2016
İNSAN Vakıf Ayakkabı Çocuk Doğu Bağış