Kanserli çocuklara umut için koşuyorlar...

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı (KAÇUV), 38. İstanbul Maratonu’nda her yaştan gönüllü ile birlikte yine iyilik peşinde koşuyor. “Koş destek ol, bir çocuğa umut ol” projesi ile Adım Adım Yardımseverlik Koşusu’nda yer alan KAÇUV, topladığı bağışlarla kanserli çocuklara umut olmayı hedefliyor. 

2000 yılında maddi sorunları nedeniyle kanser tedavileri aksama riski taşıyan çocuklar ve ailelerine destek sağlamak amacıyla kurulan KAÇUV, 38. İstanbul Maratonu’nda bu sene de ortak amaçları farkındalık yaratarak, ihtiyaç sahiplerine yardım etmek olanlarla birlikte iyilik için koşuyor.

İstanbul Maratonu kapsamında “Koş destek ol, bir çocuğa umut ol” projesi ile Adım Adım Yardımseverlik Koşusu bünyesinde yer alan KAÇUV, kendi adına oluşturulan Yardımseverlik Koşu Takımları ve çok sayıda gönüllü sayesinde bağış topluyor. Adım Adım’ın vakıflar için bağış toplanmasını sağlayan İPK sisteminde bulunan koşucu profilleri üzerinden toplanan bağışlar, KAÇUV ile tedavi görmekte olan çocuklar ve ailelerinin yarınlarını oluşturuyor.

2015 yılında maratonda Yardımseverlik Koşu Takımları içerisinde yer alan 155 kurumsal koşucu ve 70 bireysel koşucudan oluşan toplam 224 kişi 1501 adet bağışçı sayısına ulaşarak, KAÇUV adına bağış topladı. 2007 yılında Türkiye’de Yardımseverlik koşusu aracılığıyla kaynak yaratma amacıyla kurulan Adım Adım oluşumu, 2008-2015 yılları arasında 13.000 koşucu ile sekiz sivil toplum kuruluşu için 111.000 bağışçıdan 14 milyon 500 bin TL bağış toplayarak 70.000 kişinin hayatına dokundu. 

38. İstanbul Maratonu’nda, Adım Adım Yardım Severlik Koşusu kapsamında KAÇUV’un “Koş destek ol, bir çocuğa umut ol” projesi için koşan ya da bağış yapan herkes, KAÇUV’a ait Aile Evi’nde tedavileri süresince konaklayan her bir çocuğun umudu oluyor. 

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı, 2000 yılında İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hematoloji Onkoloji Servisi`nde çocukları tedavi görmekte olan aileler ile hekimlerinin bir araya gelmeleriyle kuruldu. Vakfın temel amacı; Maddi sorunları nedeniyle tedavileri aksama riski taşıyan çocukların tedavilerinin sürekliliğini sağlamaktır. Ayrıca kanser ile mücadelede önemli bir gereksinim olan psikolojik destek ve çocuk psikolojisine uygun tedavi ortamının yaratılması vakfın öncelikli hedefleri arasında yer alır.

Aile Evi...

2012 Mart ayında düzenlenen kampanyalar ve İstanbul Valiliğinin destekleri ile inşa edilen Aile Evi, ihtiyaç sahibi olan kanserli çocuk ve ailelerine tedavi sırasında hiç bir ücret ödemeksizin konaklama, mutfak ve banyo hizmeti sağlıyor. Aile Evi 2 adet tek kişilik, 12 adet çift kişilik odaları ile 14 odadan oluşuyor. Aile Evi’nde kalan hasta çocuklar için bir oyun odası ve oyun bahçesi bulunuyor. Ayrıca çocukların yaş grupları doğrultusunda oyun odası içerisinde bilgisayar, dvd ve televizyon bulunuyor. Bütün odalarda banyo, buzdolabı, televizyon ve klima olan mekânda, misafirlerin ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri, ortak alan bir mutfak ve çamaşırhane de hizmet veriyor. “Aile Evi projesi” ile gıda, giyecek gibi yardımların yanında hem çocuklar hem de ebeveynleri için psikolojik destek hizmeti de verilerek bu zorlu süreçte ailelerin yanında oluyor. “Aile Evi” çalışmalarının en öncelikli hedefi projenin genişletilerek daha çok aileye ulaşılması. 

 


 

Eklenme Tarihi: 11:49 10-11-2016
Kanserli Çocuklara Umut Vakfı KAÇUV Aile Evi Adım Adım Yardımseverlik Koşusu Kanserli çocuklar Koşu 38. İstanbul Maratonu