Da Vinci Learning Meraklı Çocukları Robot Eğitimine Gönderiyor

Çocuklar için hazırlanan farklı eğitim seviyelerindeki belgesel ve eğlence programlarını “sorumlu televizyon izleyiciliği” ve “pasif televizyon izlemeye hayır!” misyonu ile sunan Da Vinci Learning’in herkesin katılabileceği Eğlenceli çekiliş kampanyası 3 Ekim’debaşlıyor. 3 Ekim 2016 – 6 Ocak 2017 tarihleri arasında Da Vinci Learning websitesini ziyaret ederek sorulan eğlenceli soruya yanıt veren herkes, eğitim hediyesi bol bu çekilişte birçok Robot ve Maker eğitimi, müze bileti ve eğitici oyuncaklar kazanacaklar.

 

5 – 14 yaş arası çocukların faydalanabilecekleri Da Vinci Learning eğlenceli çekiliş kampanyasında, 20 çocuk Jr. Robotics Bilim Okulu’nun Lego Robotik ve Maker Jr. Scratch ile Kodlama Eğitimi, 30 çocuk Da Vinci Learning Jr. Scientist Series Maket Oyuncakları, 50 çocuk içi sürprizler ile dolu Eğitim Çantaları ve 40 çocuk The Zone by Finansbank’da yer alan Harika Matematik Sergisi’ne giriş bileti kazanma şansını yakalayacaklar. Aileler, merakla beklenen çekiliş kampanyasına Da Vinci Learning’inhttp://www.davinci-learning.com/tr resmi websitesi üzerinden 3 Ekim itibari ile katılabilirler.

 

Ödüller eğlenceli eğitimler ile dolu

Jr. Robotics Bilim Okulu Lego Robotik Eğitimleri: The Zone by Finansbank’ta verilecek eğitimde 10 çocuk kendi robotlarını tasarlayacak, inşa edecek ve programlayarak harekete geçirecekler. Çocuklar, renk sensörü, ultrasonik sensör, dokunma sensörü ve jiroskop sensör ile özel tasarım parçalar, dişliler, çarklar, akslar, farklı boyutlarda tekerlekler ve bağlantı parçaları kullanarak gelişmiş robotlarını inşa edecekler.

 

Jr. Robotics Bilim Okulu Jr. Scratch ile Kodlama Eğitimleri: Çocuklarımızın bilişsel ve algoritmik düşünme becerilerini geliştirmelerini, sadece tüketen değil aynı zamanda üreten bireyler olarak yetişmelerinin hedeflendiği bu eğitimi kazanan 10 çocuk kodlamanın mantığını öğrenecek.

 

Jr. Scientist Series Maket Oyuncakları: Da Vinci Learning’in Jr. Scientist Series oyuncakları ile 30 çocuk, havanın gücü ve robotlar ile ilgili evde çeşitli deneyler yapabilecekleri yepyeni bir laboratuvara kavuşacaklar. İlgili deneylerde kullanılacak tüm malzemelerin içinden çıktığı bilim kiti ile çocuklar, kendi oyuncaklarını yaparken eğlenceli deneyler gerçekleştirerek belli başlı bilimsel konuların temel prensiplerini kavrayacaklar.

The Zone by Finansbank Harika Matematik Sergisi Biletleri: Maslak Uniq`de bulunan The ZONE by Finansbank, Da Vinci Learning’in eğlenceli bilim, teknoloji, kültür ve sanat alanlarındaki zengin içeriklerine birçok atölye çalışması ile ev sahipliği yapıyor. The ZONE by Finansbank’ın ilk sergisi olan “Harika Matematik” 25 farklı ünite ile çocuklara matematiğin şifrelerini çözmelerinde yol gösterip, sevmelerine yardım ediyor. 40 çocuğun ücretsiz giriş bileti kazanacağı Harika Matematik Sergisi içindeki tırmanma duvarı ve trambolin ise çocuklara vücutlarındaki matematiği keşfetme olanağı sunacak.

İçi Sürprizler ile Dolu Eğlenceli Eğitim Çantaları: 50 çocuk eğitim çantalarının içinden çıkan eğlenceli deney kitapçıkları, kurbağalı ve güneş sistemli kes yapıştır kartonları, kitap ayraçları, fincan bardaklar ve pusulalar kazanacaklar.

Da Vinci Learning Hakkında

Da Vinci Learning her yaştan meraklı zihinleri bir araya getirip, yaşam boyu öğrenmeyi destekleyen, yenilikçi ve özgün bir televizyon eğitim kanalıdır. Dünya çapında milyonlarca izleyiciye ulaşan Da Vinci Learning tüm dünyada 16 farklı versiyonla yayınlanmaktadır. Da Vinci Learning; Da Vinci Media himayesi altında, kendini işine adamış uluslararası bir ekiple, Da Vinci Learning`in tanıtımı ve heyecan verici etkinlikler, ortaklıklar ve kampanyalar yoluyla bir öğrenme isteği uyandırma çabası içindedir. Da Vinci Learning öğrenmenin, katılım, bağlılık ve en önemlisi de eğlencenin bir arada tuttuğu hayat boyu süren bir yolculuk olduğu felsefesinden hareket eder. En iyi eğitici eğlenceyi bulma yolundaki çabalarımız hiç bitmeyecek çünkü bizler esin kaynağı bulma isteğini, keşfetmenin heyecanını ve öğrenmenin verdiği mutluluğu biliyoruz. 

 

Türkiye’de D-Smart 127. Kanal, Teledünya 203. Kanal, Turkcell TV+ 160. Kanal, Tivibu 153. Kanal ve digital uydu platformu Filbox’dan yayın hayatına devam eden Da Vinci Learning Kanalı ile daha detaylı bilgiye http://www.davinci-learning.com/ adresinden ulaşabilirsiniz.

 


 

Eklenme Tarihi: 23:04 26-09-2016
Çocuk EğlenceYarışma Eğitim