Alışveriş yapmadan önce ders zilini bekleyin

İstanbul Kırtasiyeciler Odası Başkanı Yavuz Tekçe, öğretmen listeleri oluşmadan alışveriş yapılmasını önermediklerini belirterek, "Doğru alışveriş yapmak için beklemekte fayda var." dedi.

Tekçe, Kırtasiye satışlarının 19 Eylül’den itibaren artmasını düşündüklerini belirterek, "Alışverişlerin 30 Ekim’e kadar süreceğini bekliyoruz. Dolayısıyla velilere, öğretmenlerden liste almadan alışverişe gitmemelerini öneriyoruz. Doğru alışveriş yapmak için beklemekte fayda var. Kafanıza göre alışveriş yapmayın." dedi.

Tekçe, geçen yıl 2 milyon dolar olan kırtasiye satışlarından doğan ekonomik büyüklüğün, bu yıl aynı dönemde 2.5 milyon dolar seviyesinde olacağını hesapladıklarını kaydetti.

Tekçe, kredi kartına 9 taksit imkanının da vatandaşı rahatlatmasını, piyasayı hareketlendirmesini umduklarını ifade etti.

"Markasız ürün almayın”

Özellikle markasız ürünlerden kaçınılması gerektiğine işaret eden Tekçe, "Kalitesiz Çin mallarına ucuz diye rağbet edilmemeli. Vatandaş ucuz diye alıyor, ancak bir hafta sonra o ürün bozuluyor ve tekrar alışveriş yapmak zorunda kalıyor. Tasarruf edeyim derken daha çok masraf etmiş oluyor.” dedi.

Alışverişte Türk malının tercih edilmesini önerdiklerini de ifade eden Tekçe, şunları söyledi:

"Buğday unundan üretilmiş, kanserojen madde taşımayan, gıda boyasıyla yapılmış ürünler tercih edilmeli. Ürünün iyi plastik malzemeden yapılmış olmasına dikkat edilmeli. Renkli değil, beyaz tonlu silgileri öneriyoruz.”

Tekçe, okulların açılmasıyla çok sayıda esnafın hareketlenen piyasayla yüzünün güleceğini belirterek, yeni eğitim öğretim sezonunda öğrencilere derslerinde, esnafa işlerinde başarı diledi.

(istanbulajansi.ist)


 

Eklenme Tarihi: 12:45 17-09-2016
Okullar Açılıyor Okul Kırtasiye Alışveriş Ders Zili Öğrenci Veli Öğretmen Anne Baba