Güneş ülkesi Türkiye,Güneşe Yelken Aç

 

Türkiye, Avrupa’nın güneş potansiyeli en yüksek ikinci ülkesi... Böylesine büyük bir hazineye sahip ülkenin insanları olarak kıymetini bilmeli ve bu hazineyi ülkemizin geleceği için kullanmalıyız. Enerjimizi güneşten elde ederek dışa bağımlılığı azaltabiliriz!

Bu yıl Konya’da açılan Türkiye’nin en büyük Güneş Enerjisi Santrali, 20 bin hanenin elektrik ihtiyacını karşılayacak. Ülkemizin ilk “sakin şehri” Seferihisar, belediye öncülüğünde güneş enerjisi çalışmalarına başladı.

Dünyada da birçok ülke kirli enerji üretim biçimleri yerine güneş enerjisine yatırım yapıyor. Çin, 63.000 MW, Türkiye’den çok daha az güneşlenme süresine sahip Almanya ise 38.000 MW kurulu güneş gücüne sahip. İngiltere’de ise güneş enerjisi Mayıs ayında kömürden elde edilen enerjiyi geride bıraktı.

Sen de güneş enerjisinde öncü bir Türkiye için bugün kampanyaya katıl!

kampanyayaı imzalamak için: http://imza.greenpeace.org/yelkenac?b&utm_source=facebook&utm_medium=ocpm&utm_campaign=ACQ_LD_YelkenAc_nukleerlookalike_Image&utm_expid=96600413-5.EStdOL-0Rma_2IJhPE3LMA.0&utm_referrer=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2F

 


 

Eklenme Tarihi: 01:00 12-09-2016
Güneş enerjisi kampanya doğal yaşam