Genç MÜSİAD, Young Business Academy (YBA) Projesini Hayata Geçiriyor

 

 

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (MÜSİAD) gençlik yapılanması olan Genç MÜSİAD, üniversite öğrencilerine yönelik eğitim projesi başlatıyor. Öğrencilerin iş hayatına atılmadan önce kendilerinde bulunması gereken donanımları sağlamayı hedefledikleri Young Business Academy (YBA) projesi Ekim ayında başlayacak. Başvurular 20 Eylül’e kadar devam ediyor.

 

Genç MÜSİAD’ın 25 yaş altı lisans veya ön lisans programında okuyan, özgüveni yüksek, hedefleri olan, kararlı, girişimci, yeniliklere açık ve ahlaki disipline önem veren bireylerin iş hayatına atılmadan önce kendilerinde bulunması gereken donanımları sağlamayı hedeflediği Young Business Academy (YBA) projesi Ekim ayında hayata geçiyor. youngbusinessacademy.org internet adresinden yapılan başvurular 20 Eylül’e kadar devam edecek.

 

YBA Projesi ile üniversite okuyan vizyon sahibi gençler, alanında uzman, CEO, girişimci ve yöneticilerin eğitmen olarak yer alacağı projede bir araya gelme fırsatı bulacaklar. Genç MÜSİAD Başkanı Yavuz Fettahoğlu, projeyle ilgili “Gerçekleştireceğimiz bu eğitim programı ile iş dünyasına kaliteli lider ve işadamlarının kazandırılmasını hedefliyoruz.Eğitimlerimizi workshoplar ile destekleyerek uygulamalı olarak öğrenmelerini sağlayacağız ve program sonunda staj yapma imkânı da sunacağız” dedi.

 

2 aylık özel bir eğitim sürecinden geçecek YBA öğrencileri, projenin ikinci aşaması olan Workshop’lar ile uygulamalı bir şekilde kendilerini geliştirecekler. Üçüncü aşamada, “KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi”ne katılarak girişimcilik yolundaki ilk adımlarını atmış olacaklar. Dördüncü aşamada ise 10 CEO’nun katılım göstereceği CEO zirvesi ile “Diploma Törenini” gerçekleştirecekler. 

 

Projenin son aşamasını ise “24 Çok Geç” ile staj programı oluşturuyor. YBA’dan mezun olan öğrenciler; MÜSİAD üyesi işyerlerine stajyer olarak isterlerse üç aylık yaz dönemi veya okul dönemi olmak üzere iki farklı şekilde yerleştirilebilecekler. Bu sayede öğrenciler teorik bilgilerini pratiğe dökebilme şansını elde edebilecekler. 

 

Young Business Academy projesi; “Dünya’da Gelecek”, “Yeni Nesil Girişimcilik”, “Yeni Nesil Satış ve Pazarlama”, “Teknolojinin Geleceği” ve “Uluslararası Ticaret”olmak üzere 5 eğitim başlığından oluşuyor. Ayrıca eğitimler arasında Fikir Kampı, 3d Yazıcı Operatörlüğü, Rasperry Pi ile Yazılım ve Mobil Yazılım konularındaki workshoplar ile uygulamalı öğrenim sağlanacak. 

 

Dünya’da Gelecek: Gelecekteki ekonomi ve ticaretin nerelere ulaşacağını, akıllı sistemleri, robot sistemlerini, dijital dünyada ekonomisinin gelişimi ve nereye gittiği, uluslararası ticaretin gelecekteki alacağı durumlar.

Yeni Nesil Girişimcilik: Yeni girişimlerde yapılması gerekenler, gelişen dünyada girişimcilik, girişimciliğin yeni boyutu startup’larda yaşanan sıkıntılar ve girişimcilikte profiller, serbest ve kurum içi girişimcilik modelleri.

Yeni nesil Satış ve Pazarlama: Yeni nesil pazarlama teknikleri, satışın ipuçları, reklam ağ pazarlaması, nöropazarlama, içerik pazarlaması, dijital pazarlama, kurumsal pazarlama stratejileri, müşteri alışkanlıkları.

Teknolojinin Geleceği: Teknoloji’nin geleceği nokta, yapay zekâ, akıllı veri, veri madenciliği gibi dünya üzerinde konuşulanların öğretileceği panel.

 

Uluslararası Ticaret: Dış ticaretin mevzuatı ve püf noktaları, e-dış ticaret, yerel ve uluslararası pazar piyasa araştırmaları, B2B katılımları ve uygulamaları, pazarlama, dış ticarette müşteri bulma yöntemleri.

 

 

Daha detaylı bilgi ve başvuru için youngbusinessacademy.org adresini ziyaret edebilirsiniz.


 

Eklenme Tarihi: 00:37 12-09-2016
MÜSİAD genç girişim