Kurban Bayramı bağışları Darüşşafaka'ya

Babası veya annesi hayatta olmayan binlerce çocuğa 1863 yılından bu yana eğitimde fırsat eşitliği sunan Darüşşafaka, bu bayram da bağışlar ‘eğitim’ için diyor.. 53 yıldır binlerce çocuğa eğitimde fırsat eşitliği sunan Darüşşafaka Cemiyeti, eğitimin olmazsa olmaz olduğuna inananları, Kurban Bayramı’nda paylaşmaya davet ediyor.

 

 

Kurban Bayramı bağışları Darüşşafaka’ya

 

Babası veya annesi hayatta olmayan binlerce çocuğa 1863 yılından bu yana eğitimde fırsat eşitliği sunan Darüşşafaka, bu bayram da bağışlar ‘eğitim’ için diyor.

 

Kurban Bayramı’nda Darüşşafaka`ya bağış yaparak, Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nda geleceğe hazırlanan, maddi durumu yetersiz, 1.000`e yakın öğrencinin eğitim, gıda, giyim ve sağlık gibi ihtiyaçlarına destek olabilirsiniz.

 

Darüşşafaka Cemiyeti, öğrencilerinin et ihtiyacını yıl içinde yapılan adak bağışlarıyla karşıladığı için bu yıl da vekâleten kesimli kurban bağışı kabul etmiyor.

 

Buna karşın Kurban Bayramı vesilesiyle "eğitimde fırsat eşitliği" misyonumuza destek olmak isteyen hayırseverler, dilediği miktarda Darüşşafaka`ya "bayram bağışı"nda bulunabilirler

 

Yapacağınız bağışlar, her zaman olduğu gibi “7 gün 24 saat” yaşamlarını Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nda sürdüren 1000’e yakın babası veya annesi hayatta olmayan, maddi durumu yetersiz, yetenekli öğrencimizin başta eğitimi olmak üzere gıda, barınma, giyim, sağlık giderlerine harcanacaktır.

 

Detaylı bilgi için www.darussafaka.org’u ziyaret edebilirsiniz. 

 

 

Darüşşafaka hakkında:

Türkiye’nin eğitim alanındaki ilk sivil toplum kuruluşu olan Darüşşafaka Cemiyeti, annesi veya babası hayatta olmayan, maddi olanakları yetersiz ve yetenekli öğrencilere kaliteli eğitim olanağı tanıyarak yaşamlarını değiştiriyor. “Eğitimde fırsat eşitliği” misyonuyla 1863 yılından bu yana çalışan Cemiyet, bugüne kadar binlerce çocuğun Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nda çağdaş koşullarda okumasını ve yükseköğrenimleri esnasında burs almasını sağladı. Tarihi boyunca ülkenin gelişiminin bireylerin gelişmesine paralel olacağı ilkesiyle hareket eden ve “eğitimle değişen yaşamlar” misyonunu benimseyen Cemiyet, 10 yaşında ailelerinden emanet aldığı çocukların; Atatürk ilkelerine bağlı, yaşam boyu öğrenen, araştıran, sorgulayan, çağdaş, özgüvenli ve topluma karşı sorumlu bireyler olarak yetişmesini sağlıyor. Bugün Türkiye’nin dört bir yanından sınavla seçilen bine yakın öğrenci, İstanbul Maslak’taki Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nda 9 yıl boyunca tam burslu ve yatılı okuyor. Yabancı dil ağırlıklı, kaliteli bir eğitim sürecinden geçen öğrenciler, sosyal ve kültürel anlamda da tam donanımlı bireyler olarak yetişiyor.

2015 yılında Birleşmiş Milletler Ekonomik ve Sosyal Konseyi (ECOSOC) tarafından Özel Danışmanlık Statüsü’ne layık görülen Darüşşafaka Cemiyeti, yine Birleşmiş Milletler’in en büyük sosyal sorumluluk projelerinden biri olan UN Global Compact’in de üyesidir. Cemiyet, ilk kez 2013’te bağımsız kurumsal yönetim derecelendirme çalışması yaptırarak yönetiminin şeffaflığını, hesap verebilirliğini ve sürdürülebilirliğini belgeleyen ilk sivil toplum kuruluşu olmuş, üç yıl önce 10 üzerinden 8,4 olan notunu 2016 yılında 9,29`a yükseltmiştir.

Daha fazla bilgi için:

www.darussafaka.org

MPR İletişim Danışmanlığı /Banu Kurt Kıdemli Medya Danışmanı, bkurt@mpr.com.tr 0 212 438 63 50

MPR İletişim Danışmanlığı /Işılay Çakır İletişim Yöneticisi, icakir@mpr.com.tr 0 212 438 63 50


 

Eklenme Tarihi: 10:40 24-08-2016
Öğretim eğitim Öğrenci Kurban Bayramı Darruşafaka