Çocuklar Paraşütleri Açın İnişe Geçiyoruz!

 

 

Amerika’da başlayan ve dünya çapında 150’den fazla noktada çocukların zihinsel ve bilişsel gelişimlerine destek olmayı hedefleyen Engineering For Kids (EFK) eğitimlerine devam ediyor. Bilimi, teknolojiyi, mühendisliği ve matematiği kullanarak çözüm ortaya koymaya teşvik eden EFK, Oyuncak Müzesi’nde gerçekleştireceği atölye çalışmasıyla çocuklarla buluşuyor. Uzay ve Havacılık Mühendisliği kapsamında 31 Temmuz 2016 Pazar Günü saat 11:00 - 12:00 saatleri arasında Oyuncak Müzesi’nde gerçekleşecek eğitimde, 7-11 yaş arası çocuklar bir paraşüt tasarlayıp yapılandıracaklar. Yaptıkları paraşütü test ederek onun zarar görmeden yere inebilmesini sağlayacaklar.

 

Amerika’da açıldığı 2009 yılından itibaren dünya çapında 150’den fazla noktada binlerce çocuğa ulaşan Engineering For Kids (EFK), çocukları doğuştan mühendis olarak kabul ederek zihinsel ve bilişsel gelişimlerini bu doğrultuda geliştirmeyi amaçlıyor. EFK’da eğitimler, hafta içi sınıflarının yanı sıra hafta sonu workshoplarıyla da devam ediyor. Workshop eğitimini bu kez Oyuncak Müzesi’ne taşıyan EFK, 31 Temmuz günü düzenlenecek atölye çalışmasıyla çocuklara yaparak öğrenme ve “neden” sorusunu deneysel yönden yanıtlayabilme fırsatı sunacak.

EFK’da verilen Uzay ve Havacılık Mühendisliği eğitimi kapsamında yapılacak workshop, 7-11 yaş arası çocuklar için saat 11:00’da gerçekleştirilecek. Oyuncak Müzesi’ndeki workshopta çocuklar kendi paraşütlerini tasarlayarak kullanma heyecanını yaşayacak. Çocuklar aynı zamanda havanın kaldırma kuvvetini, sürtünme etkisini ve paraşütün çalışma prensiplerini uygulamalı olarak öğrenmiş olacak.

 

STEM Metodu ile Eğitim

Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik kelimelerinin İngilizce karşılıklarının kısaltılmış hali olan STEM, öğrencileri problem çözmede bilimi, teknolojiyi, mühendisliği ve matematiği uygulamaya teşvik ediyor. STEM metodu ile öğrenciler temel bilgilerini geliştirirken, okul, toplum ve gerçek yaşama ilişkin konu ve sorunlar arasında bağlantı kurabiliyorlar. STEM metodunu uygulayan EFK, öğretmen merkezli sınıf yerine problem çözme, keşif ve araştırmayla öğrenme merkezli bir sınıfta çocuklara yaparak öğrenme fırsatı sunuyor. Yapılan deneyler ve uygulamalar sayesinde çocuklar hem el becerilerini ve düşünce tarzını geliştiriyor hem de eğlenerek öğreniyor. 

 

 


 

Eklenme Tarihi: 11:27 18-07-2016
Eğitim Oyuncak Oyun Aktivite Çocuk