Genç Girişimciler Avrupa Yılın Şirketi Yarışması’nda Türkiye’yi temsil edecek

Liseli öğrenciler tarafından kurulan ve işletilen Genç Başarı Şirketleri Genç Başarı Yılın Şirketi Yarışması’nda kendi geliştirdikleri ürün ve hizmetleri sergiledi. 68 okuldan 85 Genç Başarı Şirketi ve 550 öğrencinin katılımıyla gerçekleşen 2016 Yılın Şirketi ödülünü, kadına yönelik şiddetle mücadele temalı ve müzik kartı promosyonlu telefon kaplarıyla Beşiktaş Anadolu Lisesi’nde kurulan Ramona Genç Başarı Şirketi kazandı. Kazanan ekip temmuzda, İsviçre’nin Luzern kentinde yapılacak Avrupa Yılın Şirketi yarışmasında Türkiye’yi temsil edecek.

 

Genç Başarı Eğitim Vakfı’nın uyguladığı ve Citi Vakfı, MetLife Vakfı, Monsanto Vakfı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından desteklenen 3X Şirket Programı’nın final ayağı Ticaret Fuarı’nda, 68 okuldan 85 Genç Başarı Şirketi ve 550 öğrencinin katılımıyla gerçekleşti. Lise öğrencileri En İyi Stant, En İyi Satış/Pazarlama, En İnovatif Ürün ve genel klasmanda En İyi Şirket kategorilerinde yarıştı. 

  

2016 Yılın Şirketi Ödülü: 

  • Ramona Genç Başarı Şirketi- Kadına yönelik şiddetle mücadele temalı ve müzik kartı promosyonlu telefon kapları (Beşiktaş Anadolu Lisesi)

 

 En İnovatif Ürün Ödülü:

  • Rengarenk Kitaplar Genç Başarı Şirketi- İşaret dilini temel alan video destekli, engelleri aşan kitap (Eyüboğlu Koleji)

 

En İyi Stant Ödülü:

  • Ramona Genç Başarı Şirketi(Beşiktaş Anadolu Lisesi)
  • La’Piedra Genç Başarı Şirketi(Çamlıca Anafen Anadolu ve Fen Lisesi)
  • Rengarenk Kitaplar Genç Başarı Şirketi(Eyüboğlu Koleji)

 

 MetLife En İyi Satış Pazarlama Ödülü:

  • Ramona Genç Başarı ŞirketiKadına yönelik şiddetle mücadele temalı ve müzik kartı promosyonlu telefon kaplarıyla (Beşiktaş Anadolu Lisesi)
  • La’Piedra Genç Başarı Şirketi- Dekoratif kokulu taş (Çamlıca Anafen Anadolu ve Fen Lisesi)
  • Rengarenk Kitaplar Genç Başarı Şirketi- İşaret dilini temel alan video destekli, engelleri aşan kitap (Eyüboğlu Koleji)

 

Yarışmanın jüri üyeleri:

Aytekin Güleşan (MetLife), Berrak Kutsoy (Pegasus - TOBB Genç Girişimciler Kurulu), Günsel Topbaş (Citibank), İlker Savuran (Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği), Onur Çamili (Monsanto), ve Yiğit Savcı’dan (Gama Alfa Plastik İnovasyon – Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği)

 

Genç Başarı Hakkında: 

Genç Başarı Eğitim Vakfı, 1919 yılında Amerika’da kurulan ‘Junior Achievement (JA) /Genç Başarı’ organizasyonuna bağlı olarak, Türkiye’de 1999 yılında kurulmuştur. Uluslararası Genç Başarı organizasyonun, Brüksel’de bulunan Genç Başarı Avrupa (JA-YE Europe) merkezine bağlı olarak faaliyet gösteren Genç Başarı Eğitim Vakfı, kar amacı gütmeyen bir sivil toplum kuruluşudur. Genç Başarı Eğitim Vakfı, iş dünyası gönüllülerinin programlara aktif katılımlarını sağlayarak iş dünyası ve eğitim arasında köprü kurmaktadır. İş Dünyası Gönüllüleri, okullara giderek öğrencilerle tecrübeleri, bilgilerini paylaşmakta ve öğrencilere danışmanlık yapmaktadırlar. Bu sayede, öğrenciler iş dünyasına hazırlık için gerekli bilgi ve donanıma sahip olmaktadırlar. Farklı yaş gruplarına göre, farklı içerikteki eğitim programları Uluslararası Genç Başarı organizasyonu tarafından hazırlanmakta ve üye ülkeler tarafından yerelleştirilerek uygulanmaktadır.

 


 

Eklenme Tarihi: 11:02 13-06-2016
Ödül YarışmaÖğrenci Proje Genç Başarı