Kentleşme Sürecinde “Çiçek ve Çocuk" Sempozyumu Antalya'da

Ülkemizde gittikçe yaygınlaşan Sosyal Bilimler Liseleri’nin katılımı ile her sene farklı bir ilimizde gündemdeki bir konuda Sosyal Bilimler Liseleri Ulusal Öğrenci Sempozyumu düzenleniyor. Sosyal Bilimler Liselerince düzenlenen ve bu yıl VIII.si yapılacak olan Ulusal Öğrenci Sempozyumu’nun ev sahipliğini Antalya Erünal Sosyal Bilimler Lisesi yapacak. Sempozyumun teması ise  “Çiçek ve Çocuk".

İşte Detaylar;

Türkiye’nin ilk EXPO’su olmasından ve Antalya’da gerçekleşmesinden dolayı Antalya Erünal Sosyal Bilimler Lisesi Bilim ve Danışma Kurulumuz’un tavsiyesi,  Sempozyum Düzenleme Kurulu’nun kararı ve Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğümüzün Olur’larıyla Sosyal Bilimler Liseleri VIII. Ulusal Öğrenci Sempozyumu’nun konusu “Çiçek ve Çocuk” olarak belirlenmiştir. “Çiçek ve Çocuk” başlığı altında 5 alt tema ve 5 alt temanın altında 34 ayrı konuda toplam 76 bildiri tüm Türkiye’den 58 farklı Sosyal Bilimler Lisesi tarafından ve Avrupa’nın farklı ülkelerindeki 5 farklı okul tarafından hazırlanmıştır.

Türkiye’nin dört bir yanında bulunan toplam 92 Sosyal Bilimler Lisesi sempozyuma davet edilmiş olup yaklaşık 250 katılımcı ile şimdiye kadarki yapılan en geniş kapsamlı sempozyum olarak düzenlenecektir. Sosyal Bilimler Liseleri VIII. Ulusal Öğrenci Sempozyumu’nun en temel özelliği lise öğrencilerinin danışman öğretmenlerin yardımıyla bilimsel bildirileri hazırlama imkanı bulmaları ve diğer okullarla fikir alış verişinde bulunarak bilimsel bir platformda oturum başkanları ve panelistler eşliğinde bildirilerini sunmalarıdır.

13-14 Mayıs 2016 tarihlerinde Antalya Falez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli Toplantı Salonlarında gerçekleşecek olan sempozyuma yurtdışından Antalya Erünal Sosyal Bilimler Lisesi’nin de dahil olduğu “Erasmus Plus Öğrenci Değişim Projesi” kapsamında ortaklığı bulunan Hollanda, Polonya, Macaristan ve İspanya’dan da, Okul Müdürü, Danışman Öğretmen ve Öğrenci temsilcilerinden oluşan 40 kişilik yabancı kafile ile İngilizce olarak aynı konu başlıklarında bildiri sunarak sempozyumu Uluslararası bir boyuta çıkaracak yaygınlaştırma çalışmaları hedeflenmiştir.

Sempozyum Bayrağı’nın asılmasıyla başlayacak olan sempozyuma MEB Müsteşarlarımızdan ve Milletvekillerimizden Sayın Prof. Dr. Necat BİRİNCİ’nin Onur Konuğu olarak açılış konuşmasıyla devam edilecek; ve akabinde sempozyum Akdeniz Üniversitesi’nden gelen akademisyenlerin katılımıyla açılış paneli yapılacaktır. Sosyal Bilimler Liseleri öğrencileri tarafından hazırlanan bildirilerin sunumu 4 farklı oturumda 3 ayrı salonda eş zamanlı devam edecektir. Sempozyuma gelen katılımcılar 14 Mayıs 2016 tarihinde ise EXPO 2016 Antalya Sergi Alanının ziyaret edilmesi ile sempozyum sona erecektir. Ayrıca Sempozyum öncesinde sempozyumda gösterilmek üzere “Sosyal Bilimlerde Öğrenci Olmak?” konulu Kısa Film Yarışması düzenlenmiştir.

 

 


 

Eklenme Tarihi: 16:02 30-04-2016
ÇiçekÇocuk;AntalyaSempozyum