"Değerli Öğretmenim" projesi Amasya'da

“Anadolu’nun Vakfı” olmak vizyonuyla 36 yılını geride bırakan Anadolu Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı, Türkiye genelinde İl Milli Eğitim Müdürlükleri ile beraber yürüttüğü “Değerli Öğretmenim” projesi kapsamındaki seminerlerine Amasya ilinde devam ediyor.

Anadolu Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı, 2013 yılı Aralık ayında başlayan “Değerli Öğretmenim” projesi ile bugüne kadar Türkiye genelinde birçok il ile protokol imzalayarak öğretmenlere yönelik çalışmalar yaptı. Bu projenin yeni bir ayağı olan Amasya`da projenin başlangıcı için bir imza töreni yapıldı. Bu tören Amasya İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Hüseyin Güneş, Anadolu Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Vekili Nilgün Yazıcı, Genel Müdür Selim Güven ve Pazarlama ve Proje Müdürü Nil Çeltek’ in katılımlarıyla gerçekleşti.

2013 yılı Aralık ayından bu zamana kadar Değerli Öğretmenim Projesi kapsamında düzenlenen 140 Sosyal Girişimcilik ve Proje Yönetimi Semineri ile yaklaşık 12.000 öğretmen ve idareciye ulaşıldı. “Değerli Öğretmenim”, Amasya ilinde de Mart 2016 itibariyle yürütülmeye başlandı...

Anadolu Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı, 1979 yılında eğitim, sağlık ve sosyal alanlarda çalışmalar yapmak amacı ile kuruldu. Bu amaç doğrultusunda, okul, yurt, hastane gibi kalıcı eserlerin yanı sıra, bugüne kadar 20 binden fazla öğrenciye öğrenim bursu vermiş, on binlerce kişiye ise ücretsiz sağlık hizmeti sunmuştur. Buna ek olarak Anadolu Vakfı, eğitimin niteliğini arttırmaya katkıda bulunmayı hedefleyen proje ve uygulamalar ile yaratıcı, sorumlu, özgür düşünen, yeniliklere açık gençler yetiştirmek için, resmi eğitim kurumları, ebeveynler ve sivil toplum kuruluşları arasında işbirliği geliştirmektedir. Özellikle “sosyal girişimcilik” ve “girişimcilik” temaları ile düşünen, sorgulayan, araştıran toplum modelinin oluşturulmasına katkı sağlamak ve değindiği toplumsal ve sosyal ihtiyacı veya sorunu çözecek sürdürülebilir sistemler kurmak Anadolu Vakfı’nın amaçları arasındadır.

 

 


 

Eklenme Tarihi: 00:13 26-03-2016