Kredi ve Yurtlar Kurumu sözleşmeli personel alacak

Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Genel Müdürlüğü, taşra teşkilatı yurt müdürlüklerinde istihdam edilmek üzere, sözlü sınavla 842’si bayan, 561’si erkek olmak üzere toplam 1403 sözleşmeli Yurt Yönetim Personeli alacak.

Sınav için başvurular, en az lisans düzeyinde 2014 KPSS (B) grubu KPSSP3 puan türü esas alınarak gerçekleştirilecek. Sınava katılma şartlarını taşıyan ve usulüne uygun olarak başvuru yapanlar arasından KPSSP3 puanı en yüksek olan adaydan başlamak üzere ihtiyaç bulunan her bir il için istihdamı düşünülen bayan ve erkek sayısının ayrı ayrı dört katı aday, sözlü sınava alınacak. 

Sınava başvurular için üniversitelerin en az 4 yıllık lisans eğitimi veren yurtiçindeki veya denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurtdışındaki programlarının birinden mezun olmak, 5-6 Temmuz 2014 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak gerekiyor.

Başvurular, 22 Mart-1 Nisan tarihleri arasında Gençlik ve Spor Bakanlığı Personel Alımı Online Başvuru Sistemi http://basvuru.gsb.gov.tr üzerinden elektronik ortamda yapılacak. Adaylar sadece bir il tercihinde bulunabilecek ve sıralamaya girmesi durumunda başvuruda bulunduğu il için sınava alınacak. 

Sözlü sınava katılmaya hak kazandığı tespit edilen adayların listesi, sınav yerleri ve sınav tarihleri, 08 Nisan’da www.gsb.gov.tr ve www.kyk.gov.tr internet adreslerinde ilan edilecek.  Sözlü sınavlar, on altı il merkezinde 2 Mayıs’ta yapılmaya başlanacak.

Personel alımına ilişkin ayrıntılı bilgiye, kurumun http://yurtkur.gsb.gov.tr internet adresinden ulaşılabiliyor. 


 

Eklenme Tarihi: 01:14 22-03-2016