İstanbul'un yeni "Milli Eğitim Müdürü" görevine başladı

İstanbul`un yeni Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci göreve başlaması nedeniyle İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü web sayfasından bir mesaj yayınladı. Bu mesajda hem kendisini bu göreve layık görenlere hem de görevi devraldığı Dr. Muammer Yıldız`a teşekkür etti... 

Kendisine İstanbul`un Milli Eğitim Müdürlüğü emanet edilen Ömer Faruk Yelkenci 1969`da Rize`nin Çayeli ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul`da tamamlayan Yelkenci, 1992`de İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü mezunu... Yeditepe Üniversitesinde Eğitim Yönetimi ve Denetimi Anabilim Dalı`nda yüksek lisansını "Türk Modernleşmesinin Osmanlı Kökenleri: Sultan II. Abdülhamit Dönemi Eğitim Konuları" teziyle tamamlayan Yelkenci`nin, "Türk Modernleşmesi ve II. Abdülhamit`in Eğitim Hamlesi” adıyla yayınlayan Yelkenci`nin bir kitabı da bulunuyor. Marmara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Tarih Öğretmenliği Anabilim Dalı`nda doktora eğitimine devam eden Yelkenci meslek hayatına özel bir dershanede başladı. İstanbul`da bazı devlet okullarında tarih öğretmenliği yaptı. Ardndan özel sektöre geri döndü. Yelkenci, özel öğretim kurumlarında sırasıyla kurum müdürlüğü, genel müdür yardımcılığı ve genel müdürlük görevlerinde bulundu. Bir önceki görevinde, Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü olarak Milli Eğitim Bakanlığı`nda iki yıl çalışan Yelkenci, 14 Mart itibarıyla İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü olarak göreve başladı.     

Göreve başlamasının ardından ard arda tebrikler alan Ömer Faruk Yelkenci İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü web sayfasından göreve başlama mesajı yayınladı. İşte mesajda yazanlar...

"14 Mart 2016 tarihi itibarıyla İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü olarak görevime başlamış bulunuyorum. Öncelikle İstanbul´a ve İstanbul´daki çocuklarımıza hizmet etmeyi nasip eden Allah´a şükrediyor, bizi bu vazifeye layık gören büyüklerimize de teşekkürü bir borç biliyorum. Uzun yıllar İstanbul´a hizmet eden selefim Muammer Yıldız´a da ayrıca teşekkür ediyorum.

Güzel şehrimiz İstanbul, geçmişi ve birikimi itibarıyla, artan bir dinamizme sahip olan bir dünya şehridir. Bu dinamizmin birtakım sıkıntıları da barındırdığı kaçınılmaz bir gerçektir. Ancak çalışma arkadaşlarımızla; müdür yardımcılarımız, ilçe millÎ eğitim müdürlerimiz, şube müdürlerimiz, okul müdürlerimiz ve en önemlisi de öğretmenlerimizle beraber organize olarak çocuklarımıza en güzel eğitim ve altyapı imkanlarını sağlamaya gayret edeceğiz. Eğitim süreçlerinde aslolan eğitimin niteliği ve içeriğidir. Bu anlamda da özellikle yapacağımız planlamalarla öğrencinin aklına, kalbine ve sosyal çevresine hitap edecek şekilde onu yetiştirmenin gayreti içerisinde olacağız. Özellikle akademik, sosyal ve manevi gelişim alanlarında eğitimimizi yeniden şekillendirmeye çalışırken İstanbul´daki çalışma arkadaşlarımızla elimizden geleni yapmaya gayret edeceğiz. Eğitimi bütüncül bir bakış açısıyla ele alarak, çocuklarımızı bütün yönleriyle kuşatmış bir eğitim sistemini, Bakanlığımızın eğitim politikaları doğrultusunda yönetme çabası içinde olacağız.     

Bu süreçte velilerimizin, akademik ve bilimsel  camianın, sivil toplum kuruluşlarının ve eğitimin tüm paydaşlarının desteğini ve sorumluluk almalarını bekliyoruz. Bu düşüncelerle yeni dönemin başta öğrencilerimiz, öğretmen ve yönetici arkadaşlarımız, nihayetinde İstanbulumuz için hayırlı olmasını diliyorum.

ÖMER FARUK YELKENCİ 

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ"


 

Eklenme Tarihi: 21:32 19-03-2016