Kodlama Dersinin Logosu Hazır

 Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık`ın da açıklamaları sonucunda, gelecek sene Kodlama dersinin müfredatata gireceği neredeyse kesinleşti. Kodlama Dersi ile ilgili çalışmalar devam ederken, Bilişim Öğretmenleri de konu ile ilgili hazırlıklarını yapıyorlar.

 Kodlama Dersinin müfredata gireceği çalışmalarının başlaması üzerine, Bilişim Öğretmenleri beklemediler ve çalışmalarına başladılar. Sosyal Medyadan örgütlü bir şekilde hareket eden Bilişim Öğretmenleri, farklı alanda farklı uzmanlıklara sahip üyeleri ile, Kodlama Dersinin verimliliği konusunda araştırmalar yapmaya devam ediyor. Yurt dışı programlarıda inceleyerek, daha üst seviyede bir Kodlama Dersi nasıl verilir çabasına giren Bilişim Öğretmenleri, işlerini çok ciddiye alıyorlar...

Bilişim Öğretmenleri, gerek grafik alanında, gerek web alanında, gerekse programlama alanında, kısacası teknolojinin her alanında çalışmalarını devam ettiriyorlar. Bilişim Öğretmenleri ile yaptığımız görüşmede, tek amaçlarının teknolojiyi iyi bilen nesiller yetiştirerek, vatana en güzel hizmeti yapmayı amaçladıklarını belirttiler.

Kısa bir süre sonra, Türkiye yazılımda da kendi işlerini çözecek ve dışarıya yazılımları vermeye başlayacak. Bilişim Öğretmenlerinin durmaksızın çalışmaları ve ortaya çıkan veriler bunu gösteriyor.

Türkiye, teknolojiyi bilen, gelişimlere açık, kendi ürünlerini üretebilen, dışa bağımlı olmayan bir yola girmek için en önemli adımı, belki de Kodlama Dersi ile atıyor.

kaynak: http://www.haberdobra.com/bilim-tek/mufredata-girecek-olan-kodlama-dersinin-logosu-hazirlandi-h5967.html

 


 

Eklenme Tarihi: 21:14 04-03-2016