Seyitgazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Nazmi Avcı'dan "Eğitimde Mutlak Başarı Yolları"

Eskişehir Seyitgazi ilçe Milli Eğitim Müdürü Nazmi Avcı`nın "Eğitimde Mutlak Başarı Yolları" isimli yeni kitabı eğitim dünyasıyla buluştu.
 
Nazmi Avcı, kaleme aldığı kitabına ilşkin yaptığı açıklamada, eğitimin yılların emeği olduğuna dikkat çekerken emeğin mutlak tecrübe gerektiren bir oluşum olduğunu da söyledi. Kitabı için "Yıllarını eğitimin ileriye ve aydınlığa ulaşmasına adayan bir yürekten, tüm eğitmenlere ve öğrencilere örnek teşkil edecek bir eser" diyen Avcı, "Bilinmelidir ki günümüzde en büyük eksiklik, var olan bilgileri beyinlere depolamaktır. Halbuki eğitimde asil olan bilgiyi depolamak değil, bilgiyi bulma yollarını öğreterek, beyinlerde ebediyen kalacak şekilde yer vermektir. Bilgi ise kişiyi mutlak şekilde başarıya götüren en büyük etkendir. Pusula başarıda önemlidir. `Benim de başarıya ulaşmam lazım ama etrafımda bir kılavuzum yok`diyorsanız artık kılavuzsuz değilsiniz. Bu eser sizi başarının zirvesine taşıyacaktır" dedi.
 
Nazmi Avcı Kimdir?
1965 yılında Söğüt`te doğdu. Atatürk Üniversitesinde Lisans eğitimini tamamladı. Aynı Üniversitede de"Eğitim Programları ve Öğretimi" alanında Yüksek Lisans yaptı. Eğitimciliğinin yanında gönül verdiği Voleybol branşında Antrenörlük 1. kodu kursunu da aldı. İlköğretim takımlarını çalıştırdı. Mehmet Akif  Ersoy ile ilgili kitap ve makaleler hazırladı. Eskişehir ilinde İKS seminerleri verdi. 1 maaş ödülü, 2 takdir belgesi, 8 teşekkür belgesi, 3 başarı belgesi, 1 üstün Başarı Belgesi ve Valilik Makamı tarafından verilen Ödül Belgesine sahiptir.

 

 


 

Eklenme Tarihi: 01:00 29-02-2016