TUS yerleştirme tercihleri başladı

TUS Sonbahar Dönemi tercih işlemleri, 18-25 Aralık 2015 tarihleri arasında ÖSYM tarafından alınacak.

 

2015 Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (TUS) Sonbahar Dönemi tercih işlemleri, 18-25 Aralık 2015 tarihleri arasında ÖSYM`nin https://ais.osym.gov.tr internet adresi üzerinden alınacak. ÖSYM’den yapılan duyuruya göre, adaylar tercihlerini, T.C. Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak bireysel olarak internet aracılığıyla belirtilen adresten yapabilecek. Yerleştirme sonuçları ÖSYM’nin internet sayfasında yayımlanacak, adaylara yerleştirme sonuç belgesi gönderilmeyecek.

30 tercih hakkı var

Adaylara en fazla 30 tercih hakkı verilen TUS yerleştirme tercihlerinde değişiklik yapmak isteyen adayların tercih süresi içinde tercihlerini değiştirebilecekleri belirtildi.

Yabancı dil şartı

YDS, ÜDS veya KPDS’den en az 50.000 puan alan adaylar ya da ÖSYM tarafından belirlenen Yabancı Dil Eşdeğerliliğine ilişkin tabloda belirtilen sınavlarla ilgili geçerli belge/sonuç belgesi bulunan adaylar (Bu belgenin noter onaylı suretini de bulundurmalıdırlar.) dilekçe ekinde tercih tarihi bitmeden önce (tercih tarihinin son günü saat 12.00’ye kadar) ÖSYM’ye ulaştıran adaylar TUS Uzmanlık Eğitimi için tercih yapabilecekler.


 

Eklenme Tarihi: 11:20 18-12-2015