Engelli memur adayları için tercihler başladı

Engelli memur adayları için memurluk yerleştirme tercihleri 4-11 Aralık tarihleri arasında ÖSYM aracılığıyla alınacak.

Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik hükümleri uyarınca yapılan 2014 Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) sonuçları ve kura usulü ile kamu kurum ve kuruluşlarının boş kadrolarına ÖSYM tarafından yerleştirme yapılacağı bildirildi.

ÖSYM’den yapılan duyuruda, adaylar tercihlerini 4-11 Aralık 2015 tarihleri arasında ÖSYM www.osym.gov.tr internet adresinden  11 Aralık 2015 günü, saat 23.59’a kadar yapabilecekleri belirtildi. İlköğretim/ortaokul/ilkokul, ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyleri ayrı olmak üzere yapılacak tercihler için adayların 2014-EKPSS’ye girmiş veya 2014-Kura ile yerleştirme için başvuru yapmış olması şartı aranıyor.

Yerleştirme işlemlerinde, ortaöğretim düzeyi kadrolar için EKPSSP1 puanı, ön lisans düzeyi kadrolar için EKPSS P2 puanı, lisans düzeyi kadrolar için EKPSSP3 puanı ile tercihler kullanılacak.

İlköğretim/ortaokul/ilkokul düzeyi kadrolar kura usulü ile yerleştirilecek

İlköğretim/ortaokul/ilkokul düzeyi kadrolar için 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 41 inci maddesinde öngörülen hükümler çerçevesinde tercihlere göre kura usulü ile yerleştirme yapılacaktır.

EKPSS yerleştirme tercih başvuruları hakkında detaylı bilgi almak ve 2015/2 EKPSS/KURA İle Engelli Kamu Personeli Yerleştirme Tercih Kılavuzu için Tıklayın

 

 


 

Eklenme Tarihi: 11:01 04-12-2015