MİLLİ SPORCULAR İÇİN ÖSYS TERCİH BAŞVURULARI BAŞLADI

ÖSYS Milli Sporcu Yerleştirme tercih başvuruları başladı. 31 Ağustos’ta sona erecek başvurular ÖSYM aracılığıyla yapılacak.

ÖSYS Milli Sporcu Yerleştirme tercih başvuruları 25-31 Ağustos 2015 tarihleri arasında ÖSYM tarafından alınacak.

ÖSYM, 2015-Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) Kılavuzunun 10.4 maddesine göre spor dallarında yetenekli ve üstün başarılı adaylar için spor alanlarındaki yükseköğretim programlarına yerleştirme tercih işlemlerinin 25-31 Ağustos 2015 tarihleri arasında yapılacağını duyurdu.

ÖSYM’den yapılan duyuruda, başvuruları kabul edilen adayların tercihlerini belirtilen tarihler arasında ÖSYM`nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak bireysel olarak internet aracılığıyla yapacakları belirtildi. Açıklamada şu bilgilere yer verildi;

Adaylar en fazla 8 tercih yapabileceklerdir. Engelli Adaylar, Tabloda yer alan Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Programlarını tercih edemeyeceklerdir. Tercihlerinde değişiklik yapmak isteyen adaylar tercih süresi içinde tercihlerini değiştirebileceklerdir.

ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır. Sadece elektronik ortamda bireysel olarak yapılacak tercihler işleme alınacaktır. Tercih işlemi, 31 Ağustos 2015 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir. Tercih süresi uzatılmayacaktır.

Tercih bildirimini tamamlayan adayların “Tercih Bildirim İşlemi Başarıyla Tamamlandı.” uyarısını mutlaka görmeleri ve yazıcıdan Tercih Listesinin bir dökümünü alarak saklamaları gerekmektedir.

Yerleştirme sonuçları ÖSYM’nin internet sayfasında yayımlanacak, adaylara yerleştirme sonuç belgesi gönderilmeyecektir.

 


 

Eklenme Tarihi: 10:14 25-08-2015