KPSS VE ÖABT BRANŞ SIRALAMALARI AÇIKLANDI

KPSS A Grubu ve öğretmenlik ile Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi`ne katılan adayların sınav sonuçlarına göre branş bazında sıralamaları ve adayların soru kitapçıkları ile cevap kağıtları erişime açıldı

Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) A Grubu ve öğretmenlik ile Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi`ne (ÖABT) katılan adayların sınav sonuçlarına göre branş bazında sıralamaları, ÖSYM`nin aday işlemleri sisteminden açıklandı.

ÖSYM`nin internet sitesinde yer alan duyuruya göre, 2015-KPSS A Grubu ve öğretmenlik ile 2015-ÖABT`ye katılan adaylar, sınav sonuçlarına göre branş bazında sıralamalarına ÖSYM`nin "http://ais.osym.gov.tr" internet adresinden T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile erişebilecek.

Branş bazında sıralamalar, adayları bilgilendirme amacıyla oluşturuldu. Sıralamalar, aynı alanda sınava girenlere başarı durumlarını karşılaştırmalı olarak değerlendirme imkanı veriyor.

Sıralamalarda görüntülenen sayfa, belge niteliği taşımayacak. Her türlü değerlendirmede, ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınacak.

Bu arada sınava katılan adayların cevap kağıtlarının erişime açıldığı bildirildi.


 

Eklenme Tarihi: 09:53 30-07-2015