KPSS SONUÇLARI AÇIKLANDI HANGİ SORULAR İPTAL EDİLDİ?

Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) A Grubu ve Öğretmenlik ile Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) Sınavlarının sonuçları açıklandı. ÖSYM’den yapılan açıklamada 12 sorunun iptal edildiği, 3 sorunun ise doğru cevap şıklarının değiştirildiği ve Coğrafya Öğretmenliği ile Sosyal Bilgiler Öğretmenliği testlerinin ise yargı kararı sonrası değerlendirileceği belirtildi. İşte iptal edilen o sorular;

KPSS sonucunuzu öğrenmek için Tıklayın

ÖSYM, 4-5 Temmuz 2015 tarihlerinde yapılan KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Sınavı (13 test, 500 soru) ile 12 Temmuz 2015 tarihinde yapılan 2015 Öğretmenlik Alan Bilgisi Sınavı (16 alan, 800 soru) sonuçlarının açıklandığını duyurdu. ÖSYM’den yapılan açıklamada, Sınavın Coğrafya Öğretmenliği ile Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Testlerinde yer alan bazı  sorulara iptal davası açılmış olması sebebiyle bu iki alanla ilgili değerlendirme işleminin idari yargı kararı sonrasında yapılacağı belirtildi.

ÖSYM’den yapılan duyuru şöyle; 

Adayların sınav sonuçlarını ÖSYM`nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebilecekleri belirtildi. Açıklamada,  Sınav Sonuç Belgesi basılmayacağı ve adayların adreslerine gönderilmeyeceği kaydedildi.

ÖSYM`nin internet sitesinde yer alan açıklamada değerlendirme sonucunda, 2015-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Sınavının Eğitim Bilimleri Testinin Temel Soru Kitapçığındaki 52.sorunun iptal edilmesine, Muhasebe Testinin Temel Soru Kitapçığındaki 5.sorunun “C” olarak girilmiş cevabının “D” olarak değiştirilmesine;

2015-ÖABT Sınavın’da ise; Coğrafya Öğretmenliği Testindeki 7. ve 18. soruların, Almanca Öğretmenliği Testindeki 9. ve 35. soruların, Fizik Öğretmenliği Testindeki 13. sorunun, İngilizce Öğretmenliği Testindeki 6. sorunun, Kimya Öğretmenliği Testindeki 42. sorunun, Rehber Öğretmenliği Testindeki 21. ve 29. soruların, Tarih Öğretmenliği Testindeki 21. sorunun, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği Testindeki 48. sorunun iptal edilmesine ve Coğrafya Öğretmenliği Testindeki 24. sorunun “D” olarak girilmiş olan cevabının “E” olarak, Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Testinde “A” olarak girilmiş olan 1. sorunun cevabının “B” olarak değiştirilmesine karar verildiği bildirildi.

ÖSYM’den yapılan açıklamada, Sınavın Coğrafya Öğretmenliği ile Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Testlerinde yer alan bazı  sorulara iptal davası açılmış olması sebebiyle bu iki alanla ilgili değerlendirme işleminin idari yargı kararı sonrasında yapılacağı belirtildi.

 

 


 

Eklenme Tarihi: 18:56 28-07-2015