2015 KPSS ÖABT SINAV SORU VE CEVAPLARI TIKLA İNDİR

12 Temmuz 2015 KPSS ÖABT Sınav soru ve cevapları belli oldu mu? KPSS ÖABT soru ve cevapları Tıkla indir. 2015 KPSS ÖABT Sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

2015 KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) Sınavı’na ait soru ve cevapların tamamı adayların erişimine açıldı

ÖSYM, bugün sona eren 2015 KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) Sınavı’na ait soru ve cevapların tamamının adayların erişimine açıldığını bildirdi. KPSS ÖABT’ye ait soru ve cevapların yüzde 10’luk kısmı ise ÖSYM’nin internet adresinde yayımlandı. Adaylar, 2015 KPSS ÖABT soru ve cevaplarını 10 gün süreyle ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr İnternet adresinden TC Kimlik Numaraları ve kişisel şifreleri ile giriş yaparak görüntüleyebilecekler.

2015 KPSS ÖABT soru ve cevapları için Tıklayın

KPSS 2015 ÖABT sonuçları ne zaman açıklanacak?

ÖSYM, sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağına dair bir açıklama yapmazken, 2015 KPSS ÖABT Sınav sonuçlarının iki hafta içinde açıklanacağı uzmanlar tarafından belirtiliyor. ÖSYM, KPSSÖABT sınav sonuçlarını açıklar açıklamaz adaylar sonuçlarını buradan öğrenebilir

2015 KPSS ÖABT sınav sonuç sayfası ve sonuç görüntüleme

2015 KPSS ÖABT Sınav sonucunuzu öğrenmek için Tıklayın

ÖSYM’den yapılan duyuru şöyle;

Sınav sorularının %10’undan oluşturulan Temel Soru Kitapçıklarına aşağıdaki bağlantılardan erişilebilecektir. Sınav sorularının tamamı ise ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sisteminden 10 gün süreyle sadece ilgili sınav oturumuna başvuran adayların erişimine açılacaktır. İlgili sınav oturumuna başvuran adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr İnternet adresinden TC Kimlik Numaraları ve kişisel şifreleri ile başvurmuş oldukları sınav oturumunun sorularının tamamına erişebileceklerdir. 

ÖSYM’nin İnternet sitesinden yayımlanan “Temel Soru Kitapçıkları” basın yayın organları tarafından, telif hakları ÖSYM’de saklı kalmak kaydıyla, herhangi bir telif hakkı bedeli ödenmeksizin kullanılabilecektir. “Temel Soru Kitapçıkları” adı altında ÖSYM’nin İnternet sitesinden yayımlanan sorular dışında kalan ve artık Merkezimize ait gizli bilgi olarak nitelenecek tüm soruların yazılı, görsel veya işitsel olarak herhangi bir yolla bir bütün olarak veya kısmen paylaşılması halinde, paylaşan kişi ve kuruluşlar hakkında ilgili mevzuat çerçevesinde gerekli yasal işlemler başlatılacaktır.

2015 KPSS ÖABT Alan Bilgisi Sınavı hangi alanlardan yapıldı?

Almanca Öğretmenliği

Biyoloji Öğretmenliği

Coğrafya Öğretmenliği

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği

Fen Bilimleri/Fen Teknolojisi Öğretmenliği

Fizik Öğretmenliği

İlköğretim Matematik Öğretmenliği

İngilizce Öğretmenliği

Kimya Öğretmenliği

Lise Matematik Öğretmenliği

Rehber Öğretmenliği

Sınıf Öğretmenliği

Sosyal Bilgiler Öğretmenliği

Tarih Öğretmenliği

Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği

Türkçe Öğretmenliği

 


 

Eklenme Tarihi: 14:46 12-07-2015