e-YDS'ye yılda 4 kez girilebilecek

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) yetkililerinden alınan bilgiye göre, e-YDS`de kapasite artışı nedeniyle e-YDS Kılavuzunda değişikliğe gidildi. Değişiklikle adaylar 3 ayda bir kez olmak üzere yılda 4 defa sınava girebilecek.

e-YDS Kılavuzunda yer alan "e-YDS`ye katılmak isteyen bir aday, bir takvim yılı içerisinde (12 ay) aynı dilden sadece bir kez sınava girmek için sınav ücreti ödeyebilir." koşulu, "e-YDS`ye katılmak isteyen bir aday, son 3 ay içerisinde aynı dilden sadece bir kez sınava girmek için sınav ücreti ödeyebilir. e-YDS`ye katılmak amacıyla sınav ücreti ödeyen bir adayın, sınava katılsın veya katılmasın ödeme tarihinden itibaren 3 ay boyunca yeniden sınav ücreti ödemesi sistem tarafından engellenecektir." şeklinde değiştirildi.

Esenboğa Elektronik Sınav Merkezi 12 Kasım`da hizmette

Değişikliğe göre adaylar, 12 Kasım 2016 tarihli "e-YDS 2016/11"den itibaren bir takvim yılı içerisinde toplamda 4 kere e-YDS`ye girme hakkına sahip olacak. 

Adayların, 12 Kasım 2016`da İngilizce alanından gireceği "e- YDS", Ankara, İstanbul ve İzmir`deki e-sınav uygulama binalarında yapılacak.

Başvuruları 7 Kasım 2016`da sona erecek olan sınav, saat 14.00`te başlayacak ve 180 dakika sürecek. 

Sınava Ankara`dan girecek adaylar, ÖSYM`nin yeni açılan Esenboğa Elektronik Sınav Merkezinde alınacak. Yeni sınav merkezi, 12 Kasım`daki e-YDS için 3 bin adayın aynı anda sınava girmesine imkan sağlayacak. e-YDS kontenjanı İstanbul`da 431, İzmir`de 72 olarak belirlendi. 

Öte yandan ÖSYM, sınava katılacak adayların, sınavda uygulanacak ara yüzleri sınav öncesinde tanıması ve sisteme aşinalık kazanmaları amacı ile deneme e-sınavı hazırlayarak resmi internet sitesinde yayımladı.

(cnnturk.com)


 

Eklenme Tarihi: 13:31 27-10-2016
ÖSYM e-YDS Sınav