İşte YGS soru ve cevapları

Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) 13 Mart’ta tüm yurtta yapıldı. Uzun bir zamandan sonra ÖSYM ilk defa soruların tümünü kamuoyunun ulaşımına açacağını bildirmişti. Geçtiğimiz yıllarda pek çok kez bu konuda eleştirilen ÖSYM Başkanı Ömer Demir bu önemli haberi geçen hafta “Kamuoyunda tümünün açıklanmaması, soruların saklı kalması diye bir şey söz konusu değil" diyerek duyurmuştu.

İşte bu fikirden yola çıkarak, ÖSYM resmi internet sitesi üzerinden YGS’de çıkan tüm soru ve cevapları komuoyuna az önce açtı.
İşte soruların ve cevaplarının görülebileceği link;
Sevgili üniversite adayları. YGS bitti. Doğru ve yanlışlarınızı da gördünüz. Şimdi tahmini puan hesabı için hazırsınız…
İşte bu linkten tahmini puanınızı hesaplayıp, LYS süreci için çalışma haritanızı bu puanlara göre belirleyebilirsiniz… Hemen hatırlatalım. Bu link dahil gördüğünüz bütün puan hesaplama modülleri 2015 verilerine göre hazırlanmıştır. 2016 verileriyle yapıldığında ufak tefek kayma ve değişmeler olabilecektir.
 
Yaklaşık puanlarınızı hesapladıktan sonra, hem LYS lere çalışmaya devam etmeniz hem de tercih dönemine şimdiden hazırlanmanız gerekiyor. Dönem tercihhler yavaş yavaş realize etme dönemi. Bu anlamda Yükseköğretim Kurulu (YÖK)’nın sizler için hazırladığ YÖK Program Atlası son derece hayatınızı kolaylaştıracak… https://yokatlas.yok.gov.tr yi ve net sihirbazını özellikle incelemenizi tavsiye ederiz.
 
Yine kafanıza takılan her soru için 7/24 Siz sorun, Biz cevaplayalım demeye devam ediyoruz ve sorularınızı uzman ekibimizle eb kısa sürede cevaplıyoruz…
 
Hep dediğimiz gibi; Başarınız emeğiniz kadar çok olsun.
 
Eğitim ve Eğitim Editoryal Ekibi
 

 

Eklenme Tarihi: 16:58 14-03-2016