2014 TUS Sonbahar Dönemi 3. yerleştirme sonuçları açıklandı

2014-TUS Sonbahar Dönemi Sınavına ilişkin Ankara 9. İdare Mahkemesince alınan kararların uygulanmasını takiben ÖSYM tarafından 31 Aralık 2015 tarihli duyuru doğrultusunda yapılan yerleştirme işlemleri tamamlandı. ÖSYM’den yapılan duyuruya göre, 2014 TUS 3.Yerleştirme sonuçları ÖSYM`nin https://sonuc.osym.gov.tr İnternet adresinden öğrenilebilecek.

 

Yerleştirme sonuçlarının bu yerleştirme için tercihlerini güncelleyen adaylar için açılacağı belirtilen açıklamada bu yerleştirme için verilen sürelerde yeni tercih bildiriminde bulunmayan, tercihlerini güncellemeyen adayların sonuçlarının açıklanmayacağı duyuruldu. ÖSYM’den yapılan duyurunun devamı şöyle;

Bu yerleştirmede yerleşen adayların, yerleştirme sonucunu kabul ettiklerine dair yazılı beyanlarını 29 Ocak 2016 tarihine kadar ekteki dilekçe örneği ile Merkezimize bildirmeleri zorunludur. Bu tarihten sonra Merkezimize ulaşan dilekçeler işleme alınmayacak ve bu adayların yerleştirme sonucunu istemedikleri kabul edilerek işlem yapılacaktır. Belirtilen tarihe kadar yazılı beyanlarını göndermeyen adaylar, bu yerleştirme sonucundan yararlanamayacaklardır. Bu yerleştirme sonucunu kabul eden adaylara ilişkin bilgiler ilgili kurumlara iletilecektir. 3. Yerleştirme sonucu ilk yerleştiği kuruma tekrar yerleşen adayların dilekçe göndermeleri gerekmemektedir.

İlk yerleştirmede yerleştirilmiş adaylardan, bu yerleştirmede yerleşsin veya yerleşmesin yerleştirildikleri ilk kurumda kalmak isteyenler, uzmanlık eğitimlerine bu kurumda devam edebileceklerdir.


 

Eklenme Tarihi: 19:09 13-01-2016