DOĞU DİLLERİ VE EDEBİYATLARI

 

Arap Dili ve Edebiyatı programında Arapça dil bilgisi, çeşitli klasik ve modern Arapça metinlerin Türkçe’ye çevirileri, Arapça konuşma ve Arapça kompozisyon denemeleri ve Arap dili ve edebiyatı ile ilgili eğitim yapılmaktadır.

Fars dili ve edebiyatı programında Farsça dil bilgisi, İran tarihi ve coğrafyası, İslamiyet’ten önceki İran dilleri, dinleri ve edebiyatları İslami İran edebiyatı hakkında öğretim yapılmaktadır.

Hindoloji programında özellikle “Hint – Avrupa Dil Ailesi” adı altında toplanan dillerin temeli kabul edilen Sanskrit dilinin tarihi, eldeki metinlerin tarihsel olarak düzenlenmesi, metinlerin yazıldığı alfabe, gramer, edebiyat ve kültür tarihi, metin tercümeleri gibi konularda öğretim yapılmaktadır.

Kore Dili ve Edebiyatı programında Kore dili ve uygarlığı, Kore dilinin diğer dillerle ortak yönleri konusunda öğretim yapılmaktadır.

Sinoloji (Çince) programında Çin dili ve Çin uygarlığı incelenmekte , Çin ve Japon dilleri arasındaki ortak noktalar konusunda öğretim yapılmaktadır.

Urdu Dili ve Edebiyatı programında Pakistan – Hindistan tarihi ve kültürü ile ilgili dersler okutulmaktadır.Urdu dili ve edebiyatının inceleme ve yazma yeteneğini geliştirici öğretim yapılmaktadır.

Japon dili ve edebiyatı programında Japon dilinin özellikleri, Japon kültürü ve edebiyatı, Japon dilinin diğer dillerle ortak yönleri okutulmaktadır.


 

Eklenme Tarihi: 23:56 18-05-2015