TURİZMDE BİLGİSAYAR TEKNOLOJİSİ


Programın Amacı
Turizmde bilgisayar teknolojisi programının amacı, bilgisayar tekniklerini turizm alanında kullanabilecek elemanları yetiştirmektir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Turizmde bilgisayar teknolojisi programında hem bilgisayar hem turizm alanı ile ilgili dersler okutulmaktadır. Bunlar matematik programlama yöntemleri, veri tabanı uygulamaları, iletişim sistemleri, bilgisayar ağları, ekonomi, muhasebe, turizm dinamikleri, bilgisayarlı konaklama uygulamaları gibi derslerdir.

Gereken Nitelikler

Turizmde bilgisayar teknolojisi programında okumak isteyenlerin matematik ve mantık alanında başarılı, turizm ve iletişim konularına ilgili, başkaları ile işbirliği yapabilen, yeniliklere açık bireyler olmaları gerekir.

Mezunların Kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

Turizmde Bilgisayar Teknolojisi programını bitirenlere “Lisans Diploması” verilir. Bu programdan mezun olanlar çeşitli kurum ve kuruluşlarda sistem analizi tasarımcısı, web sayfası tasarımcısı, ön büro yöneticisi, sistem destek uzmanı gibi değişik unvanlarla görev alırlar. Turizm alanında çalışan elemanlar Internet’e turizm şirketlerini tanıtan web sayfaları tasarlayabilir, turizm şirketleri için bilgisayar programları yazabilirler.

Çalışma Alanları

Turizmde bilgisayar teknolojisi programını bitirenler seyahat işletmelerinde, büyük otellerde çalışabildikleri gibi, bilgisayarla ilgili işletmelerde, bankacılık ve finans sektöründe de çalışma olanağı bulabilirler.


 

Eklenme Tarihi: 14:10 18-05-2015