ULUSLARARASI FİNANS/ULUSLARARASI TİCARET


Programın Amacı
Uluslararası Finans/Uluslararası Ticaret programının amacı, uluslararası iş yapan banka ve şirketlerle borsalarda çalışacak elemanları yetiştirmektir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Uluslararası Finans/Uluslararası Ticaret programında hukuk, istatistik, bilgisayar, yönetim muhasebesi, finansal raporlama ve maliyet analizi, sözleşme hukuku, mikro ekonomi, şirketler için bilişim sistemleri gibi dersler okutulmakta ve İngilizce eğitimine ağırlık verilmektedir.

Gereken Nitelikler

Uluslararası Finans/Uluslararası Ticaret programında okumak isteyenlerin üst düzeyde sayısal yeteneğe sahip, matematik ve ekonomiye ilgili ve bu alanlarda başarılı, olayları iyi analiz edebilen uzak görüşlü ve tedbirli bireyler olmaları gerekir. Yaratıcılık meslekte başarı sansını artırıcı bir etmen olabilir.

Mezunların Kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

Uluslararası Finans/Uluslararası Ticaret programının bitirenlere “Lisans Diploması” verilir. Mezunlar “Uluslararası Finans Uzmanı” unvanı ile çalışmaktadırlar. Uluslararası Finans uzmanları çalıştıkları şirketlerin kaynaklarını iyi kullanıp kullanmadıklarını analiz eder; hesaplarını düzenler; verimliliklerinin artırılması için geleceğe dönük planlarının yapılmasına katkıda bulunurlar.

Çalışma Alanları

Mezunlar orta ve büyük ölçekli ulusal şirketlerle ve Türkiye’de etkinlik gösteren uluslararası şirketlerde görev alabilirler.


 

Eklenme Tarihi: 13:51 18-05-2015