Ertelenen Açıköğretim Lisesi Sınavları ne zaman yapılacak?

Van, Bitlis ve Hakkari`de 2-3 Ocak`ta yapılması planlanan Açıköğretim Lisesi Sınavları yoğun kar yağışı nedeniyle iptal edildi. AÖL sınavlarının ne zaman yapılacağına Bakanlığın karar vereceği belirtildi.

 

Bölgede etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle Van, Bitlis ve Hakkari`de 2-3 Ocak`ta yapılması planlanan Açıköğretim Lisesi Sınavları iptal edildi. 

İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin, Van ve ilçelerinde, 2 ve 3 Ocak`ta yapılması planlanan Açıköğretim Lisesi Sınavları`nın yoğun kar yağışı nedeniyle iptal edildiğini bildirdi.

Bitlis 

Bitlis İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Korkmaz da kar yağışı ve tipi nedeniyle yaşanabilecek olumsuzluklara karşı il genelinde sınav iptal kararının alındığını, sınav tarihinin bakanlık tarafından belirleneceğini ifade etti.

Hakkari 

Hakkari ve ilçelerinde de 2 ve 3 Ocak tarihlerinde yapılması planlanan Açıköğretim Lisesi Sınavları`nın yoğun kar yağışı nedeniyle ileri bir tarihe ertelendiği bildirildi.

Yüksekova Kaymakamı İbrahim Çenet, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Açıköğretim Lise Sınavları`nın ertelendiğini duyurdu.


 

Eklenme Tarihi: 11:10 04-01-2016