MEB Temel Lise Kurum Yönetmelik Taslağı yayınlandı

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü, Temel Lise Kurum Yönetmeliği taslağını yayınladı.

Bakanlığın internet sitesinde yayınlanan Temel Lise Kurum Yönetmeliği taslağına göre, okula öğrenci kayıtlarında Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları ile dengi okul yönetmeliği hükümleri uygulanacak. Ancak, okulun 9. Sınıfına Milli eğitim Bakanlığınca yapılan merkezi sınav sonuçlarına göre, aday kaydı dikkate alınarak öğrenci kaydı yapılacak, okulun ara sınıf öğrencilerinin kayıtları ise çalışma takviminde belirtilen tarihler arasında yenilenecek.

Yönetmelikte lise ve dengi okul mezunlarının Bilim Grubu Eğitim programlarının kayıtlarına yönelik şu bilgiler yer aldı:

“Adayların mezun oldukları lise ve dengi okul diploması ile kayıt yapılır. Adayların ön kayıtlarında ve kesin kayıtlarda, valilikçe onaylanan çalışma takviminde belirtilen tarihlere uyulur. Okulda MEB Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı’nca onaylanan temel lise haftalık ders çizelgesi ve eğitim programı uygulanır. Okulda sadece hafta sonları lise ve dengi okul mezunlarının devam edeceği, bakanlıkça onaylanan bilim grubu eğitim programları uygulanır. Bilim grubu programları cumartesi ve pazar günleri 07.00-19.00 saatleri arasında temel lise dersliklerinde her bir derslik için 16 kontenjanı aşmayacak şekilde planlanır. Okulun 9, 10, 11 ve 12’nci sınıf öğrencilerine vereceği takviye kursları hafta içi ders saatleri dışında saat 19.00’a kadar verilir.”

 


 

Eklenme Tarihi: 11:40 09-10-2015