Okullarda kuru üzüm dağıtımı bu yıl da devam edecek  

3 Bakanlığın koordinasyonunda başlatılan ‘Akıl Üzümü Okul Üzümü’ adlı proje, yeni eğitim döneminde de sürecek.

AK Parti Manisa Milletvekili Recai Berber, ‘Akıl Üzümü Okul Üzümü’adlı proje kapsamında bu yıl da okullarda çekirdeksiz kuru üzüm dağıtımı yapılacağını söyledi.    

Berber, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı koordinasyonunda başlatılan proje kapsamında, 2014-2015 eğitim öğretim yılının ikinci yarısında, pilot olarak belirlenen anaokulu, uygulama sınıfı, ana sınıfı ve ilkokul öğrencilerine haftada 2 gün olmak üzere 25`er gramlık ambalajlarda kuru üzüm dağıtıldığını hatırlattı.    

Bu uygulamayla bin 700 ton kuru üzüm dağıtıldığını anlatan Berber, bu yıl da eğitim-öğretim yılının başlamasıyla dağıtım konusunun tekrar gündeme alındığını söyledi.   

Milli Eğitim Bakanlığı’nın Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığından kuru üzüm talebinde bulunduğunu belirten Berber, "Yeni sezon için Milli Eğitim Bakanlığı, talebini iletti. İlk etapta 5 bin ton olmak üzere Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ihalesini yapacak. Üzümün paketlenmesi ve dağıtımı 1 ay gibi bir süre alacak. Bu yıl pilot okul sayısı da artırılacak" dedi.

     

 


 

Eklenme Tarihi: 11:15 05-10-2015