Coğrafya öğretmenliği atama başvuru tarihi belli oldu

Coğrafya öğretmenliği atama başvuruları 1-7 Ekim 2015 tarihleri arasında alınacak.

Milli Eğitim Bakanlığı, Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi`ne (ÖABT) açılan dava nedeniyle yapılamayan coğrafya öğretmenliği kadroları için atama başvurularını 1-7 Ekim tarihlerinde alacak.

Bakanlıktan yapılan duyuruda, 2015 Yılı Öğretmenlik alan sınavına karşı açılan dava kapsamında yargılama sürecinde bulunan “Coğrafya” ve “Sosyal Bilgiler” alan öğretmenliklerine yargılama sonucunda verilen karar doğrultusunda atama yapılmak üzere daha sonra belirlenecek tarihte başvuru alınacağının daha önce açıklandığı belirtilerek, buna göre Coğrafya öğretmenliği için 01/09/2015 tarihli ve 865744 sayılı yazı eki duyuru çerçevesinde 1-7 Ekim tarihleri arasında 321 ilk atama, 3 yeniden atama ve kurumlar arası yeniden atama olarak toplam 324 kontenjana atama yapılmak üzere Valiliklerce başvuru alınacağı ifade edildi. Atama sonuçlarının ise 9 Ekim 2015 tarihinde açıklanacağı duyuruldu.

Tekin`den atama açıklaması

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin de coğrafya öğretmenliği atamalarına ilişkin Twitter’dan şu mesajı paylaştı;

“Değerli arkadaşlar coğrafya öğretmenliği için atama sürecine ilişkin işlem bugün başlayacak, duyurumuz öğleden sonra yayınlanacak.”


 

Eklenme Tarihi: 10:40 30-09-2015