MEB Müsteşarı Danıştay'ı göreve çağırdı

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin,  "Danıştay, MEB`in ‘dershane yasağı’ genelgesinin yürütmesini durdurdu" haberlerini yalanladı.  

Danıştay`ın Anayasa Mahkemesi’nin dershanelerin kapatılmasına ilişkin yasayı iptalinin ardından, ‘özel öğretim kursları’na dönüştürülmeyen dershaneler hakkında işlem yapılmasını öngören Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) genelgesinin yürütmesini durdurduğu haberleri üzerine MEB Müsteşarı Yusuf Tekin`den açıklama geldi. Tekin Twitter üzerinden konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı. 

"Hukuk düzenimize göre artık yasal dayanağı kalmayan dershanelerle ilgili çıkardığımız genelge hakkında Danıştay`da açılan yürütmeyi durdurma talebine ilişkin dava henüz görüşülürken PDY`nin yayın organları iptal kararı çıktığına dair kamuoyunu yanıltıcı yayınlar yapıyorlar. Henüz verilmiş bir karar yokken bu tür yayınların iki anlamı vardır. Ya ortam dinlemesi gibi yollarla illegal haber alıyorlar ya da Danıştay`ın kararını yönlendirmek, iradesine ipotek koymak için yayın yapıyorlar. Hatırlatmakta yarar var: Her ikisi de suçtur. Danıştay`ı kendi itibarlarına zarar veren bu haberlerle ilgili olarak göreve davet ediyorum. Demek ki haşhaş hem yalan söyletiyor, hem hırsızlık yaptırıyor."


 

Eklenme Tarihi: 11:29 19-09-2015