ÖZEL OKUL EĞİTİM VE ÖĞRETİM DESTEĞİ (TEŞVİK) SONUÇLARI AÇIKLANIYOR

Milli Eğitim Bakanlığınca özel okullarda öğrenim görecek öğrencilere verilecek eğitim öğretim desteği için başvurular sona erdi. Bugün açıklanacak teşvik başvuru sonuçlarının ardından öğrenciler 4-10 Eylül tarihleri arasında tercih yapacak.

Eğitim ve öğretim desteği başvuru sonucunuzu sorgulamak için Tıklayın

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından özel okullarda öğrenim görecek öğrencilere verilecek eğitim ve öğretim desteği (teşvik) başvuru sonuçları bugün açıklanıyor. Başvuruları olumlu sonuçlanan öğrenciler için tercih işlemleri 4-10 Eylül tarihleri arasında alınacak. Özel okul eğitim ve öğretim desteği (teşvik) tercih sonuçları ise 11 Eylül’de ilan edilecek.

Yerleştirme sonuçlarının 11 Eylül`de ilan edilmesinin ardından, 14-21 Eylül`de nakil ve kesin kayıt işlemleri yapılacak. Ek yerleştirme sonuçlarının ilanı 22 Eylül`de, ek yerleştirme kayıt işlemleri ise 22-30 Eylül`de gerçekleştirilecek.

Öğrenciler ne kadar eğitim ve öğretim desteği alacak?

Okul öncesinde 20 bin, ilkokul ve ortaokul düzeyinde 50`şer bin, temel lise ve diğer lise düzeyindeki okullarda ise 110 bin olmak üzere 230 bin öğrenci eğitim öğretim desteğinden faydalanacak. Yeni eğitim öğretim yılında, önceki yıllardakiler de dahil olmak üzere 350 bin öğrenciye destek verilecek.

Özel okullarda, 2015-2016 eğitim öğretim yılında teşvikten yararlanacak her bir öğrenci için eğitim kurumlarına okul öncesinde 2 bin 680, ilkokulda 3 bin 220, ortaokul ve lisede 3 bin 750, temel liselere ise 3 bin 220 lira verilecek.

Eğitim ve öğretim desteği süresi ne kadar?

Eğitim ve öğretim desteği almaya hak kazananlar, okulun öğrenim süresi sonuna kadar bu destekten yararlanacak. Ancak bu öğrencilerden uzun süreli tedavi gördüğünü sağlık raporuyla belgelendirenler hariç olmak üzere, bulundukları sınıfta sınıf tekrarı yapan öğrenciler eğitim ve öğretim desteğinden yararlanma hakkını kaybedecek.

Veliler veya vasiler, okulların ilan etmiş oldukları yıllık eğitim ücretinin Bakanlıkça karşılanacak eğitim ve öğretim desteğinin dışında kalan bedelini ayrıca okula ödeyecek.


 

Eklenme Tarihi: 11:17 03-09-2015