OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK? YAZ TATİLİ UZADI MI? 

Okullar Kurban Bayramı sonrası mı açılacak? İşte hükümetten MEB`e okulları geç açın teklifinin detayları

Kültür ve Turizm Bakanı Çelik, okulların Kurban Bayramı sonrasında açılması talebini Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ile görüştüklerini belirtti.

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, turizm sektöründen gelen okulların Kurban Bayramı sonrasında açılması talebini Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ile görüştüklerini belirtti.

Çelik, sosyal paylaşım sitesi Twitter`daki hesabından yaptığı açıklamada, "Turizm camiasından bize iletilen, okulların Kurban Bayramı sonrası açılması talebini, Milli Eğitim Bakanımız ile görüştük" ifadesini kullandı.

Milli Eğitim Bakanlığınca bir çalışma yapıldığını belirten Çelik, konunun daha sonra Başbakan Ahmet Davutoğlu`na sunulacağını kaydetti.

Sektör temsilcilerinden yaz tatili uzatılsın çağrısı

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TURSAB) Genel Sekreteri Çetin Gürcün, denize kıyısı olan bazı ilçe belediyelerinin eğitim öğretim yılının 28 Eylül`de açılması çağrısıyla ilgili AA muhabirine yaptığı açıklamada, Bodrum, Marmaris ve Fethiye belediye başkanlarının yaptığı çağrının bu yıl sıkıntılı süreçten geçen Türk turizmi için önemli bir rahatlama sağlayacağını belirtti.

Gürcün, "Eğitim ve öğretim döneminin açılış tarihiyle ilgili yapılacak düzenlemenin ülke ekonomisine canlılık katacağı düşüncesindeyiz. Bu kararın, Rusya pazarında yaşanan kayıplardan olumsuz etkilenen turizm sektörü için katma değer artırıcı bir telafi olanağı doğuracağını öngörüyoruz" dedi.


 

Eklenme Tarihi: 17:48 20-08-2015