ÖĞRETMENLERİN ROTASYON BAŞVURULARI 20 TEMMUZ’DA BAŞLIYOR

Milli Eğitim Bakanlığı, bulunduğu okulda 15 yıl görev yapan öğretmenlerin rotasyon tercih başvurularını, 20-24 Temmuz`da alacak; atamalar ise 29 Temmuz`da yapılacak.

MEB’den alınan bilgiye göre, 30 Eylül 2015 itibarıyla bulunduğu okulda 15 yıl görev yapan öğretmenler, valiliklerde oluşturulan ilçe grupları içerisinde, zorunlu yer değişikliğine tabi olacak.    

Rotasyona tabi olan öğretmenler, görev yaptıkları ilçelerden uzaktaki ilçelere rotasyonları yapılmayacak ve görev yaptıkları okulun ikametgahı göz önünde bulundurulacak.    

Başvurular, 20-24 Temmuz`da alınacak, atamalar 29 Temmuz`da yapılacak. Atamalar yapılırken öğretmenlerin hizmet puanları dikkate alınacak. Öğretmenlerin 40 tercih hakkı bulunacak.    

MEB, bu süreçte ilkokul öğrencilerinin eğitim-öğretim süreçlerinin yarıda kalıp olumsuz olarak etkilenmesini engellemek amacıyla sınıf öğretmenleri için istisnai bir durum oluşturdu. Rotasyona tabi olan sınıf öğretmeni 1. sınıfları okutuyorsa 3 yıl, 2. sınıfları okutuyorsa 2 yıl, 3. sınıfları okutuyorsa 1 yıl rotasyonu ertelenecek.


 

Eklenme Tarihi: 11:23 13-07-2015