“Hayat Boyu Öğrenen Bir Türkiye“ konulu kısa film yarışması

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti’nin ortaklaşa finansmanıyla yürüttüğü Türkiye’de Hayat Boyu Öğrenmenin Geliştirilmesi Projesi II kapsamında Kısa Film Yarışması düzenliyor.

"Avrupa Birliği ve Türkiye´nin ortaklaşa finansmanıyla yürüttüğü Türkiye’de Hayat Boyu Öğrenmenin Geliştirilmesi Projesi 2" kapsamında düzenlenen yarışmaya 17 Mart´a kadar başvurulabilecek. Yarışmanın birincil hedef kitlesi, genç sinemacılar ile iletişim, güzel sanatlar, eğitim bilimleri fakültesi öğrencileri başta olmak üzere üniversite öğrencileri olarak belirlendi. Yarışma ile hayat boyu öğrenmeyi tanıtmak, öğrenmenin her yaşta ve her yerde gerçekleşebileceğini kısa filmlerle kamuoyuna anlatmak hedefleniyor.

Filmlerin süresi jenerik hariç, en az 2, en fazla 6 dakika ile sınırlı olacak. Yarışmaya birden fazla filmle başvuru yapılabilecek.

Yarışmanın konusu:  “Hayat Boyu Öğrenen Bir Türkiye”
Son başvuru tarihi: 17 Mart 2017

Yarışma ile hayat boyu öğrenmeyi tanıtmak, öğrenme yoluyla kişisel, sosyal veya iş amaçlı becerilerin geliştirilmesinin, kişinin kendi yaşamına, ailesine, çevresine ve topluma kazandırabileceklerine dikkat çekmek, öğrenmenin her yaşta ve her yerde gerçekleşebileceğini kısa filmlerle kamuoyuna anlatmak amaçlanıyor. Hayat boyu öğrenme, bireyin, kişisel, sosyal veya istihdam amaçlı, bilgi, beceri ve yeterliliklerini geliştirmek için hayatı boyunca katıldığı her türlü öğrenme etkinlikleri olarak tanımlanıyor.

Ödüller
Birincilik Ödülü – BlackMagic URSA Mini Profesyonel Kamera, Canon 18-135mm IS STM Lens ve DaVinci Editing Programı
İkincilik Ödülü – Canon EOS 7D Mark II DSLR Fotoğraf Makinesi ve 18-135mm IS STM Lens
Üçüncülük Ödülü – GoPro Hero 5 Aksiyon Kamerası
Mansiyon – Apple iPad Air 2 (2 Adet)

Yarışma herkese açık.

Başvuru formu ve yarışma şartnamesini buradan indirebilirsiniz...


 

Eklenme Tarihi: 23:07 06-01-2017
Yarışma MEB Hayat boyu öğrenme Kısa film