Milli Eğitim Bakanı'ndan proje okul açıklaması

HDP Grup Başkanvekilleri İdris Baluken ve Çağlar Demirel`in eğitimdeki hak ihlallerine yönelik Milli Eğitim Bakanı Yılmaz hakkında verdiği gensoru önergesi TBMM Genel Kurulu`nda görüşüldü.

 

Milli Eğitim Bakanı İsmet yılmaz, proje okullarına ilişkin, yaptığı açıklamada, "İstiyoruz ki, bu okullardaki başarıyı daha yukarılara taşıyalım. Mevcut başarılı öğretmenlerin başarısından diğer okullarımız da yararlansın. Başarı aşısı diğer okullarımıza da yapılsın" dedi.

 

Yılmaz, proje okulları ile ilgili Kanuni düzenlemenin 2014 yılında yapıldığını belirterek, Türkiye genelinde 163 proje okulunun bulunduğunu ifade etti.

Yılmaz, "Bu proje okullarından Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü`ne bağlı 6 proje okulumuz bulunmakta. Bu okulların hepsinde özel bir proje ve protokol uygulanması gerçekleştirilmektedir. Adana Sarıçam Türk Tekstil Vakfı Mesleki ve teknik Eğitimi Merkezi`nde Türkiye Tekstil İşverenleri Sendikası ve Türk Tekstil Vakfı ile imzalanan bir protokol kapsamında özel bir program uygulanmaktadır. Bu okulda tekstil alanında program geliştirme yanında öğretmen eğitimleri yapılmaktadır. Bir diğer okul ise Ostim Mesleki ve teknik Anadolu Lisesi`nde Ankara Sanayi Odası ile yapılan işbirliği sebebiyle proje okulu olmuştur" ifadelerini kullandı.

(Habertürk)


 

Eklenme Tarihi: 14:01 02-11-2016
MEB Proje Okullra Eğitim Öğretim Müfredat