Bakan Yılmaz, 325 milyonluk tesislerin temel atma törenine katıldı

 

Millî Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile birlikte 325 milyon değerindeki tesislerin temel atma törenine katılmak üzere Sivas´a geldi.

 Bakan Yılmaz, temel atma töreni öncesi DSİ 19. Bölge Müdürlüğünde düzenlenen basın toplantısında, Sivas´ta yapılan çalışmalar sayesinde göçün durduğunu belirtti. Her köyün gölet istediğini ve zirai arazilerin kolayca sulanabileceğini aktaran Yılmaz, "Toprak suyla birleşince bereket olur. Bereket olunca çiftçimiz zenginleşir. Çiftçimiz ve köylümüz zengin olursa köyden kente göçü durdururuz. Bu yatırımlar gerçekten çok önemli." dedi.

 

Yılmaz, tesislerin Sivas´a hayırlı olmasını dileyerek, "Bu tesislerin yapıldığı yerdeki halkımız, refaha, huzura kavuşacak. Bizim gayemiz yoksulluğu azaltmak. Yoksulluğu azaltmanın yolu da köylünün eline geçen geliri artırmak. Bu da Orman ve Su İşleri Bakanlığımızın kırsal alanda yapacağı sulama tesisi, baraj ve göletlerle mümkün." diye konuştu.

 

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu da Sivas´ta yapılan yatırımlara değinerek, "7 baraj, 9 gölet, 12 sulama tesisi, 8 taşkın koruma tesisi, bir de muazzam bir ağaçlandırma seferberliği yapıyoruz. 325 milyon liralık yatırımlarla yaklaşık 100 bin dekar arazi sulanacak. Su sıkıntısı olmasın diye 57 milyon metreküp su da burada depolanacak. Ayrıca 6 mahalle ve 12 köy de taşkınlardan korunacak." ifadelerini kullandı. Bu yatırımların Sivas için yeterli olmadığını da belirten Eroğlu, "Bu sefer de 397 milyon liralık, 47 müjdeyle geldik. İnşallah bunları da tamamlayacağız." dedi

 


 

Eklenme Tarihi: 00:16 03-09-2016
MEB İsmet Yılmaz Tören Açılış