Türkiye Maarif Vakfı ilk toplantısını yaptı

Geçtiğimiz Haziran Türkiye Maarif Vakfı kurulmasına dair kanun tasarısı`nın TBMM Genel Kurulu`nda kabul edilmesiyle yasalaşan vakıf, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz`la ilk resmi toplantısını gerçekleştirdi.

MEB Tevfik İleri Salonu’nda gerçekleşen toplantıda, Türkiye Maarif Vakfı Mütevelli Heyeti üyeleriyle bir araya gelen Millî Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, toplantının hayırlı olması dileğinde bulundu. Türkiye Maarif Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanlığına Prof. Dr. Birol Akgün, Başkanvekilliğine ise Osman Nuri Kabaktepe seçildi.

Türkiye Maarif Vakfı

İstanbul merkezli kurulan Vakıf, yurt dışında insanlığın ortak birikim ve değerlerini esas alarak, örgün, yaygın eğitim hizmetleri vermek ve geliştirmek amacıyla okul öncesi eğitimden, üniversite eğitimine kadar tüm eğitim süreçlerinde burs verecek, okul, eğitim kurumu ve yurt gibi tesisler açacak.

Yurt içinde de dahil olmak üzere bu kurumlarda görev alabilecek eğitmenleri yetiştirecek vakıf, bilimsel araştırmalar ve araştırma, geliştirme çalışmaları yapacak, yayınlar, metotlar geliştirecek, faaliyet gösterdiği ülkenin mevzuatına uygun diğer eğitim faaliyetlerini yürütecek.

 


 

Eklenme Tarihi: 12:10 02-09-2016
Türkiye Maarif Vakfı MEB Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz