TEOG sınavında 2 soru iptal...

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından, 1. Dönem Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında 25-26 Kasım 2015`te yapılan ortak sınavlara ilişkin, Türkçe ile T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük derslerindeki birer sorunun yargı kararı gereği tüm öğrenciler için "doğru" kabul edilerek değerlendirileceği bildirildi. İşte MEB`in basın açıklaması;

"Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Uygulaması, “2016 Ortaöğretim  Kurumlarına  Geçiş Uygulaması Tercih  ve Yerleştirme e-Kılavuzu”nda belirtilen takvim doğrultusunda yürütülmektedir. Yerleştirmeye Esas Puanları, yasal mevzuat ve buna dayalı yargı kararları dikkate alınarak hesaplanacaktır. 

Bu çerçevede 25-26 Kasım 2015 tarihinde yapılan 1. Dönem Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş sistemi kapsamında yapılan ortak sınavlara ilişkin Türkçe dersi A Kitapçığı 8. Soru ile TC. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersi A Kitapçığı 4. Soru, yargı kararı gereği tüm öğrenciler için doğru kabul edilerek değerlendirilecektir."

Yerleştirmeye Esas alınacak Puanlar 29 Haziran 2016 tarihinde  http://www.e-okul.meb.gov.tr  internet adresinden yayımlanacak.

 


 

Eklenme Tarihi: 21:39 23-06-2016
TEOG Soru iptal Türkçe TC. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük